gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Somali Nerededir? – Somali Doğu Afrika’da yer alan bir Afrika ülkesidir. Afrika kıtasının en doğusunda yer alan Somali ülkesinin doğusunda Hint Okyanusu, batısında Etiyopya, kuzeyinde Aden Körfezi ve Yemen, kuzeybatısında Cibuti, güneybatısında ise Kenya bulunmaktadır.

Somali Nerededir?

Somali Ülkesi başkanlık tipi cumhuriyet ile yönetilmektedir. Ülke 18 bölgeden oluşmaktadır. Somali ülkesinin başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan ve Hint Okyanusu kıyısında yer alan Mogadişu şehridir. Somali ülkesinin resmi dilleri Somalice ve Arapçadır.

Somali’de Gezilecek 10 Yer

Ülkede bu iki dil dışında İtalyanca ve İngilizce Dilleri de konuşulmaktadır. Somali ülke halkının büyük bir çoğunluğunu Sünni Müslümanlar oluşturmaktadır. Somali ülkesinde para birimi olarak Somali şilini kullanılmaktadır. Somali Ülkesi kurak ve sıcak bir tropikal iklime sahiptir.

Somali’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri

Ülkeyi ziyaret etmek için en ideal zaman temmuz ve eylül ayları arası ve Aralık ile Mart ayları arasıdır. Somali Ülkesi vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkeye Türkiye’den aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here