gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Sri Lanka Nerededir? – Hint Okyanusunda bulunan Sri Lanka bir Güney Asya ada ülkesidir. Hindistan’ın güneyinde yer alan Sri Lanka ülkesinin dört tarafı denizlerle çevrilidir.

Sri Lanka Nerededir?

Hint Okyanusunun İncisi Sri Lanka doğal güzelliği, antik dönemden kalma tapınakları, muazzam kumsalları ve yağmur ormanları ile ön plana çıkmaktadır. ülke 65.610 kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahiptir. Sri Lanka Ülkesi parlamenter sistem ile yönetilmektedir. Ülke 9 eyaletten oluşmaktadır. Sri Lanka ülkesinin başkenti Batı eyaletinde bulunan Kotte şehridir.

Göz at ;

  1. Kolombo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Sri Lanka’da Gezilecek 10 Yer
  3. Sri Lanka’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  4. Sri Lanka Nerede?
  5. Sri Lanka Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Gezginler Sri Lankada Dolandırıldı, Resimdeki Adama Dikkat

Ülkenin ticari başkenti ise Kolombo şehridir. Sri Lanka ülkesinin resmi dilleri Seylanca ve Tamilce dilleridir. Ayrıca ülkede bu iki dil dışında İngilizce ve Portekizce de konuşulmaktadır. Çok dinli bir ülke olan Sri Lanka ülkesinin büyük bir çoğunluğu Budizm dinine inanmaktadır. Ayrıca ülkede Budizm dışında Hinduizm, Hristiyanlık ve Müslümanlık dinine inananlar da bulunmaktadır.

Sri Lanka Ülkesi sıcak ve nemli bir iklime sahiptir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem yağışların az olduğu temmuz ve ekim ayları arasıdır. Sri Lanka 30 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Sri Lanka ülkesine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here