Uçansu Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?
Uçansu Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Akdeniz’in Turizm şehri Antalya’da bulunan Uçansu Şelalesi hakkındaki izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bu şelalenin tam olarak nerede olduğunu ve Nasıl gideceğini ayrıntılarıyla açıklayacağız.

Uçansu Şelalesi; Havutlu ve Bal Deresinin oluşumuyla Toros Dağlarından akmaktadır. Toros Dağlarından bembeyaz suyunu köpürterek fışkırmasından dolayı Uçansu ismi verilmiştir. Bir kayadan yaklaşık 50 metre yükseklikte akmaktadır. Muazzam bir görüntüsü bulunmaktadır. Özellikle fotoğraf tutkunları için muazzam bir yerdir. Şelale içinde kırmızı benekli alabalıklar bulunur. Bu balıklar çevreye harika bir renk katmaktadır. Burada bir dinleme tesisi de bulunur. Sevdiklerinizle birlikte buraya gelip muazzam bir piknik keyfi yaşayabilirsiniz.

Uçansu Şelalesi Nerede?

Uçansu Şelalesi, Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Akçapınar Köyünde bulunmaktadır. Bu şelale; Antalya’ya 57 km, Serik’e 54 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Uçansu Şelalesi Nasıl Gidilir?

Buraya gitmek için şahsi aracınızla veya kiralayacağınız özel bir araçla buraya ulaşmak mümkündür. Öncellikle buraya ulaşmak oldukça zahmetli olsa da gittiğinizde pişman olmayacaksınız. Ayrıca yol üzerinde muazzam manzaralar bulunur. Buraya ulaşmak için Antalya-Alanya Karayolundan Gebiz Sapağına girin. Gebiz’ye ulaştıktan sonra 17 km daha gidip şelaleye ulaşmış olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here