gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Van Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genel olarak barlarda geçen ve disco sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olan kulüplerde sabahlara kadar devam etmektedir.

Bildiğiniz gibi Van ilimiz, Doğu Anadolu Bölgesinin 1 milyondan fazla nüfusu olan en büyük kentidir. Ancak nüfus sayısının fazla olmasına rağmen, kentin mütedeyyin yapısı nedeniyle gece hayatının varlığından bahsetmek pekte mümkün değildir. Buna rağmen şehirde açılmış gece kulüpleri ve barlar bulunmaktadır. Aşağıda sizlere bazı gece kulübü ve bar önerilerinde bulunacağız. Memnun kalacağınızı düşünüyoruz.

Van Gece Hayatı

Urartu Disco Club: Gençlerin gerçek anlamda sabahlara kadar dans edip eğlenecekleri tek disco gece kulübü olduğunu söylemeliyiz. Beşyol meydanında bulunan Urartu Otelinin altında bulunmaktadır. Hafta içi mekan genelde boş olsa da özellikle Cuma ve Cumartesi geceleri hayli dolu olduğunu belirtmeliyiz.

The North Shield Pub: Kazım Karabekir caddesi ya da halk deyimiyle Maraş caddesinde yer alan Tamara otelinin içinde yer almaktadır. Fiyatları genel olarak pahalı olduğu için genelde orta ve üst sınıf takılmaktadır.

Kentin en bilinen mekanları bunlar. Daha fazla bar seçeneği için şehrin en büyük iki caddesi olan Cumhuriyet ve Maraş caddeleri üzerinde gezerken yola bakan binaların genelde üst katlarının tamamında barlar hizmet vermektedir.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

11 YORUMLAR

  • Hocam hoş geldiniz. Sorunuza cevap bulmaya çalışacağım. Aşağıda adresleri ve telefon numaraları yazacağım. Umarım işinize yarar…
   The North Shield Pub
   Adres: Bahçıvan Mahallesi, Kazım Karabekir Cad./yüzbaşıoğlu Sok. Tamara Otel No:1, 65130 Van Merkez/Van
   Telefon: (0432) 214 32 96
   Niçe Cafe&Bar
   Adres: Bahçıvan Mahallesi, Kazım Karabekir Blv. 3/d D:No:67, 65030 İpekyolu/Van
   Telefon: 0530 943 80 35
   Mir o Mara Butik Hotel & Lounge Bar
   Adres: Yeni Mahallesi, İpek Yolu Cd., 65170 Edremit/Van
   Telefon: (0432) 312 30 30
   ARJANTIN BAR
   Adres: Bahçıvan Mahallesi, Kazım Karabekir Blv. No:26, 65130 Van Merkez/Van
   Telefon: 0505 938 08 38

 1. Bir Vanlı olarak yukarıda yazılan yerlerin bazılarını ben bile bilmiyorum 🙂 Bu hafta sonunda itibaren hemen deneyeceğim. 🙂 Teşekkürler.

 2. Van’da gece hayatı olmasına çok şaşırdım. Yakında bir iş seyahati için geleceğim. Bakalım nasıl olacak. Tavsiyeerimi buradan yazarım.

 3. Van’da siteniz tavsiyesi üzerine urartu disco ya gittim. Bence bir doğu şehrine göre gayet eğlenceliydi. Ayrıca fiyatlarda uygundu. Birde ben maraş caddesinde bazı barlar vardı oralara da gittim. Adlarını hatırlamıyorum ama iyidiler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here