4 Minareli Asma Köprü Maraş
4 Minareli Asma Köprü Maraş

4 Minareli Asma Köprü Nerede, Nasıl Gidilir ve Hangi Şehirde bulunur sorularına cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Umarım bu yazı ile birlikte merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulursunuz.

Kahramanmaraş ili, Andırın İlçe sınırında yer alan 4 Minareli Asma Köprü, 360 metre uzunluğunda muazzam bir yapıdır. Bu yapı, Andırın İlçe Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından projesi çizilmiş olup ve belediye işçileri tarafından inşası yapılmıştır.

360 metre uzunluğunda, 100 metre yüksekliğinde ve 2,5 metre genişliğindeki bu köprü inşasında 30 ton dut ağacı, 20 ton demir kullanılmıştır. Diğer köprülerden farklı olarak ise beton sütunlar yerine minare şeklindeki direkler kullanmasıdır. Köprünün her iki tarafında mesire alanları inşa kurulmuştur.

Buraya yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu köprü yakın tarihte İngiltere’de ödüle layık görüldü. Sizin de yolunuz düşerse mutlaka bu yapıyı ziyaret edin. Burada muazzam fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Göz at ;

  1. Andırın Gezilecek Yerler
  2. Andırın Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. 4 Minareli Asma Köprü
  4. Kahramanmaraş Gezilecek Yerler
  5. Kahramanmaraş’da Gezilecek 10 Yer
  6. Kahramanmaraş Gece Hayatı
  7. Kahramanmaraş Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  8. Akdeniz Bölgesinde Görülmesi Gereken 10 Yer
  9. Kahramanmaraş Otelleri ve Kahramanmaraş Otel Fiyatları
  10. Kahramanmaraş Paintball Orman Park Nerede, Nasıl Gidilir?

4 Minareli Asma Köprü Nerede, Nasıl Gidilir?

4 Minareli Asma Köprü, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçe sınırında bulunur. Buraya ulaşmak için Marş merkezden Andırın ilçe servisleriyle veya şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here