Aachen Gezilecek Yerler
Aachen Gezilecek Yerler

İmparatorluk şehrini ziyaret etmek istersiniz. Eifel’e açılan şehir kapısı sadece zengin tarihi ve konumu ile değil, aynı zamanda çok sayıda gezilecek yerleriyle de etkileyicidir.

Özellikle Aachen Katedrali her yıl dünyanın her yerinden çok sayıda turist çekmektedir. Buna ek olarak, cafe, restoranlar ve Rheinisch-Vestfalya Teknik Üniversitesi ile yaklaşık 40.000 öğrencisinin kendilerini iyi hissettiği renkli bir sanat ve kültür sahneside var. Ya da Aachen’den sadece bir taş atımı uzaklıkta bulunan ve pitoresk volkanik manzaralar, yürüyüş parkurları ve büyüleyici ama daha az bilinen köşelerle cezbeden Eifel’e gidebilirsiniz.

Aachen Gezilecek Yerler
Aachen Gezilecek Yerler

Aachener Dom

Tabii ki, Aachen Katedrali, en popüler Aachen cazibe merkezlerinin ilk onunda 1. sırada yer alıyor. sonuçta, sadece UNESCO Dünya Mirası listesine ait değil, aynı zamanda Aachen şehir sınırlarının çok ötesinde de biliniyor.

Domschatzkammer

Kilise hazinesi doğrudan Katedralin içinde değil, Katedralin Manastırındaki bir müzede sergileniyor. Sergiler arasında Geç Antik, Bizans, carolingian, ottonian, stauffian ve Gotik dönemlerin eserleri bulunmaktadır. Eşsiz koleksiyon sadece 1995 yılında yenilenmiştir ve şimdi 600 m2 ve çeşitli seviyelerde 100’den fazla sanat eserine sahiptir.

Historisches Rathaus

Belediye binaları genellikle bir şehrin kalbidir. Aachen, tarihi belediye binası ile bir istisna değildir. Daha 800 yılında Charlemagne, gelecek yıllarda hüküm sürdüğü anıtsal bir Pfalz inşa etmek için bölgeyi kullandı. 13. yüzyılda, carolingian Kraliyet Salonu’nun yıkılmasından sonra, diğer ülkelere de Belediye binaları için bir model olarak hizmet etmesi gereken Barok bir saray inşa edildi.

Elisenbrunnen

Almanya’nın en Batı şehri, Charlemagne ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Orta Çağ’da şehri Pfalz olarak adlandıran ve Aachen Katedrali’nin yanı sıra başka yerler de inşa ettiren oydu. Elisenbrunnen de bir istisna değildir. Kükürt içeren İmparatorluk kaynağı, Romalıları “akis Grana” adını verdikleri yerleşime çekmişti. Ve İmparator için de şifalı su, Aachen’i Pfalz’a dönüştürmenin ana Sebebiydi.

19. yüzyılda, İmparatorun kaynağının çevresinde, ünlü mimar Friedrich Schinkel’in bir binası olan bugünkü Elisenbrunnen inşa edilmiştir. Adı, Aachen’i sık sık Tatilci olarak ziyaret eden Bavyera Veliaht prensesi Elisabeth’e verildi.

Burg Frankenberg

Bu Aachen anıtının tarihi 1261 yılına kadar uzanmaktadır. O zamandan beri birkaç kez el değiştirdi, yıkıldı ve yeniden inşa edildi.

Ancak 2014 yılında son Yeniden Yapılanma tamamlandı ve Burg Frankenberg’in yeni Bürger – und Kulturzentrum büyük bir kutlama ile açıldı. Bugün vatandaşlar ve dernekler odaları kendi etkinlikleri, sergileri ve müzikleri için kullanabilirler. Ayrıca burada toplantı ve seminer odaları mevcuttur.

Puppenbrunnen

Bu Aachen dönüm noktası göz ardı etmek zordur, Puppenbrunnen yine de Aachen Katedrali’nin arkasında yer almaktadır. Şehir merkezini keşfedenler bu nedenle bu cazibe merkezinde küçük bir durak planlamalıdır.

Çeşme sanat eseri hakkında özel olan şey: tüm figürler hareketlidir ve böylece çalınabilir. Bu nedenle özellikle çocuklar Aachen yaya bölgesinde bu cazibe çekiyor.

Kornelimünster

Aachen’in çok yönlü olması, özellikle şehir merkezinde ve pitoresk Kornelimünster bölgesinde belirgindir.

Inde Vadisi’nde, Voreifel’in engebeli Kayalıklarının ortasında yer alan bölge, tarihi pazarlar, müzeler ve aktif Rekreasyon olanakları ile etkileyicidir.

Dreiländereck bei Aachen

Aachen’de tatilciler sadece Eifel’in güzelliklerini keşfetme fırsatına sahip değiller, buradan Belçika ve Hollanda’ya sadece bir taş atımı uzaklıktadır. Bununla birlikte, tam üç sınır noktası aachen’de değil, birkaç kilometre uzaklıkta, Hollanda topraklarında yer almaktadır. Daha doğrusu, Limburg eyaletindeki Vaals. Üç sınır Köşesi, Aachen ve Aachen ziyaretçileri arasında popüler bir gezi yeridir. Bunun için 322 metre yüksekliğindeki Vaalserberg’e, aksi takdirde oldukça düz komşu ülkedeki birkaç dağdan birine tırmanıyoruz.

Bahkauv

Aachen’de, şehrin heykellerinde ve müzelerinde tekrar tekrar bulunan bazı efsaneler ve efsaneler vardır. Bakhauvsage, aralarında en çok bilinenlerden biridir. “Bach buzağı” hikayesinin arka planı, her zaman hikaye Anlatıcılarına ilham veren aachen’in kükürt içeren birçok kaynağıdır. Bakhauv’un şehir etrafında dolaştığı ve tercihen geceleri uzun pençeleri ve keskin Dişleriyle çocukları ve sarhoş eve Dönenleri Korkuttuğu söyleniyor.

Aachener Tierpark Euregiozoo

Bu Aachen bölgesinde de hayvanlar var. 1966 yılında kurulan Aachen Hayvanat Bahçesi, biyolojik çeşitliliği ve bazı özellikleri ile dikkat çekiyor.

Yaklaşık 8,9 Hektar, Maymunlardan ve Develerden Zebralara, Afrika Devekuşlarına ve diğer egzotik kuşlara kadar 1000 hayvan ve 200 türe ev sahipliği yapmaktadır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, “Öcher Zoo” son yıllarda şehrin en popüler yerlerinden biri haline geldi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here