Abu Dabi'de Gezilecek 10 Yer
Abu Dabi'de Gezilecek 10 Yer

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük 2. şehri olan Abu Dabi şehri ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Abu Dabi’de Gezilecek 10 Yer listesini size sunacağız.

Abu Dabi’de Gezilecek Yerler

Abu Dabi şehri, Arap Yarımadasında Basra Körfezinin kuzeydoğusunda bir ada üzerinde yer almaktadır.

Göz at ;

 1. Birleşik Arap Emirlikleri Gezilecek Yerler
 2. Abu Dabi Nerede
 3. Birleşik Arap Emirlikleri’nde Gezilecek 10 Yer
 4. Birleşik Arap Emirlikleri Nerede?
 5. Birlesik Arap Emirlikleri’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 6. Abu Dabi’de Gezilecek 10 Yer
 7. Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ana karaya 250 metreden daha az bir mesafede bulunan bu ada; Ana karaya ve çevresindeki diğer adalara farklı köprülerle bağlıdır. Geçmişi M.Ö. 3. yüzyıla kadar dayanan Abu Dabi kentinde çok sayıda tarihi kalıntı bulunmaktadır. Deniz kıyısında yer alan kent doğa harikası plajları ve masmavi suları ile tatilcilerin vazgeçilmez yerlerindendir. Şimdi burada gezilip görülmesi gereken 10 yer belirledik. Umarım beğenirsiniz. İşte o yerler…

1-Yas Adası

Başkent Abu Dhabi’nin Güney-Batı sahilinde yer alan Yas Adası, Ülkenin en önemli eğlence ve turizm merkezidir. Ada da birçok otel, restoran, cafe, park ve bahçeler bulunur. Bunun yanında marina ve Formula 1 pistiyle de turistlerin ilgisini çekmeyi de başarmaktadır. Orta Doğu’nun yıldızı olarak bilinen bu ada kesinlikle gezilip görülmeye değerdir. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

2-Kasr-el Hosn

Ülkenin başkenti Abu Dabi’de yer alan Kasr-el Hosn, 1761 yılında savunma ve gözetleme amacı olarak inşa edilen tarihi bir kaledir. Bu kale uzun yıllar devlet yöneticilerin ikametgah yeri olarak kullanılmıştır. Daha sonra yapılan restorasyon sonucunda halka açılmıştır. Günümüzde gezilip görülecek harika bir turistik yerdir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu tarihi kaleyi ziyaret edin derim. Ayrıca bu kale, 1976 yıllında Dünya mirası sit alanı olarak belirtilmiştir.

3-Şeyh Zayd Camii

Ülkenin başkenti Abu Dhabi de yer alan Şeyh Zayd Camii, 2007 yıllında ülkenin kurucusu Şeyh Zayed’in anısına inşa edilen önemli bir yapıdır. Ülkenin en önemli dini yapılarından biridir. Görkemli Mimari yapısının yanı sıra Dünyanın en büyük halısı, İznik’te getirilen çinileri ve 24 ayar altın kaplamalı avizeleriyle dikkat çekmektedir. Bu yapıyı görmeden kesinlikle geri dönmeyiniz. Aynı zamanda bu cami, Dünyanın en modern tarzda inşa edillen camilerinden biridir.

4-Çöl Safarisi

Körfez ülkesi Birleşik Arap Emirliklerinde çöl oldukça yoğun bir yer kaplamıştır. Burada çöl safarisi de oldukça önem kazanmıştır. Başkent  Abu Dabi’ye gidenlerin mutlaka yaptıkları bir etkinliktir. Buraya yolunuz düşerse Jeeplerle çöle gelip çöl safarisini yapabilirsiniz.

5-Corniche Yolu

Şehrin en popüler sahil bölgesinde bulunan Corniche Yolu, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerinden biridir. Bu yol üzerinde otellerden tutun alışveriş yerleri, oteller ve restoranlar bulunur. Burada sevdiklerinizle birlikte bu yol üzerinde yürüyüş yapıp bir yerde mağazaya girip alışveriş yapabilir. Ya da yol üzerinde bir şeyler yeyip içebilirsiniz. Oldukça şık ve konforlu bir yoldur. Bizim Bağdat caddesine benzemektedir.

6-Heritage Village

Heritage Village, daha çok geleneksel bir köy olup buraya yıl boyunca çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Bu köy, daha çok gezginlere emirliğin tarihini öğretmeyi amaçlamaktadır. Burada birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. Burada sevdiklerinize hediyelik eşya da alamayı unutmayın.

7-Emirates Sarayı

Başkent merkezinde bulunan Corniche Caddesi üzerinde yer alan Emirates Sarayı, otel olarak 2006 yıllında hizmet vermeye başlamıştır. Bu otel oldukça modern bir binada hizmet vermektedir. Aynı zamanda binanın birde tarihi yönü bulunmaktadır. Otel bünyesinde muazzam hizmetler sunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse konaklama veya ziyaret için gidilebilir.

8-Yas Waterworld

Başkent Abu Dhabi’nin Güney-Batı sahilinde yer alan Yas Adası üzerinde bulunan Yas Waterworld, 2013 yıllında ziyarette açılan ülkenin ilk su parkıdır. Bu park bünyesinde 45 çeşit kaydırak bulunur. Parkın büyüklüğü olduğu muazzamdır. Burada eğlence adına her şey bulunur. Sevdiklerinizle birlikte mutlaka ziyaret etmelisiniz.

9-Corniche Bölgesi

Başkent Abu Dabi’nin en önemli ve aynı zamanda en popüler turistik bölgesidir. Burada çok sayıda otel, alışveriş merkezi, cafe ve restoran bulunur. Buraya mutlaka uğrayıp sevdiklerinizle birlikte gezip tozabilirsiniz. Tatil ve eğlence adına aradığınız her şey bu bölgede bulabilirsiniz.

10-Ferrari World Abu Dhabi

Başkent Abu Dhabi’nin Güney-Batı sahilinde yer alan Yas Adası üzerinde bulunan Ferrari World Abu Dhabi, 2010 yıllında ziyarette açılan Ferrari markasını taşıyan ilk ve tek eğlence parkıdır. 86 bin metrekarelik alan kaplayan bu parkta birçok özel oyuncak bulunur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gidip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Abu Dabi Nerede
 2. Birleşik Arap Emirlikleri’nde Gezilecek 10 Yer
 3. Birlesik Arap Emirlikleri’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 4. Birleşik Arap Emirlikleri Nerede?
 5. Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here