Adapazarı Nerede, Hangi Şehirde, Nerenin İlçesi
Adapazarı Nerede, Hangi Şehirde, Nerenin İlçesi

Adapazarı Nerededir?

Adapazarı ilçesi, Marmara Bölgesinin büyük şehirlerinden birisi olan Sakarya ilimizin merkezi ilçesidir. Son yapılan nüfusu sayımında Adapazarı ilçesinin 280 bin civarında nüfusu vardır.

Adapazarı ilçesi Kaynarca, Söğütlü, Kandıra, Kocaeli, Serdivan ve Arifiye ilçeleriyle komşudur. Adapazarı ilçesi 1954 yılında Kocaeli’nden ayrılarak bir Belediye statüsünde şuan ki mevcut konumuna gelmiştir. Türkiye’de adı en çok duyulan ilçelerin başında gelmektedir. Oldukça güzel ve yaşanılası ilçelerimizden birisidir.

1 Yorum

  1. Covit 19 ile birlikte tüm dünyada turizm durma seviyesine geldi. Dış turizm ile birlikte iç turizm pazarıda önemli ölçüde daraldı , görünen o ki artık en azından bu sene iç turizm yurt dışı turlarına göre daha önde olacak ve butik seyahatler tercih edilecek ancak zorunlu olarak yurt dışına çıkması gereken bireyler var bunlar özellikler iş seyahati , fuar veya belli bir etkinlik için yurt dışına çıkması gereken kişiler veya sağlık turizm alanında bulunan sektör çalışanları veya bu sektörden fayda görmek isteyen kişiler yada yurt dışında özellikle Almanya , İngiltere , Fransa gibi ülkelerde akrabası bulunan ve aile ziyareti için yurt dışına çıkmak isteyen kişilerdir. Aile ziyartei için İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin mutlaka İngiltere vizesi almaları gerekmektedir. Veya iş seyahati için Fransa ülkesine seyahat edecek kişilerin , yeşil pasaportu yok ise ve 90 günden az bir seyahat planlanıyor ise schengen Fransa vizesi lamaları gerekiyor, andak diğer bir konuda dikkat etmek gerekir ki İngiltere vizesi olanlar schengen bölgesine giremiyor, schengen ülkelerinde seyahat edebilmek için schengen vizesi almak gerekiyor ve birden fazla seyahat edilecek ise multi schengen vizesinin olmasına dikkat edilmelidir. Vize başvurusunda bulunmadan önce ise mutlaka vize randevusu alınmalı ve konsolosluk veya aracı kurumlrın istedikleri evraklar başvuru esnasında hazır bulundurulmalıdır. Bu süreçte en iyi ihtimalle mayıs ortalarında gibi vize başvurularının yapılacağı ve haziran itibari ile kısıtlı olsada seyahatlerin başlayacağı ön görülüyor . Bir an önce en güzel seyahatleri yeniden yapmaya başlarız umarım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz