Akçakoca Ceneviz Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir

Düzce ili, Akçakoca ilçe sınırında bulunan Akçakoca Ceneviz Kalesi, 1226 yılında ticaret gemilerinin güvenliğini sağlamak ve yol göstermek amacıyla Cenevizliler tarafından yapılmıştır.

Osmanlılar zamanında karakol olarak kullanılan kaleden günümüze surların bir kısmı, kulesi ve su sarnıcı yer almaktadır. Su sarnıcı halk tarafından dilek kuyusu olarak kullanılmaktadır. Ceneviz Kalesinden denizin muhteşem manzarasını ve gün batımını izleyebilirsiniz.

Kalenin çevresi mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Kalenin batı kıyısında yer alan Ceneviz Kalesi Plajı mavi bayrak almış, temiz bir plajdır. Ceneviz kalesinin muhteşem manzarası eşliğinde piknik yapabilir ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Akçakoca Ceneviz Kalesi Nerede?

Akçakoca Ceneviz Kalesi, Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Hacıyusuflar Mahallesinde bulunur. Akçakoca ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunur.

Akçakoca Ceneviz Kalesi Nasıl Gidilir?

Akçakoca ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Akçakoca Ceneviz Kalesi’ne ulaşmak için Akçakoca ilçesine ulaşmak gerekir. Daha sonra burada yaya veya şehir içi araçlarıyla buraya ulaşabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Akçakoca Gezilecek Yerler
 2. Akçakoca Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Akçakoca Ceneviz Kalesi
 4. Akçakoca Merkez Camii
 5. Akçakoca Otelleri
 6. Düzce Gezilecek Yerler
 7. Düzce Gece Hayatı
 8. Düzce’de Gezilecek 10 Yer
 9. Düzce Otelleri ve Düzce Otel Fiyatları
 10. Düzce Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 11. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 12. Düzce Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz