Alaplı

Alaplı, Zonguldak ilimize bağlı 8 ilçesinden biridir. İlçe şehir merkezine 52 km uzaklıktadır. Buraya gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla buraya ulaşılabilir.

Zonguldak’ın İlçeleri

Alaplı ilçesi denince hepimizin aklına Zonguldak’tan açılan bir pencere geliyor. Genelde Alaplı denince güreş ve yayla akla gelmektedir. Burada yapılan güreşler ilgi ile izlenmektedir. Tarihi yapı olarak pek bir şey bulunmaz fakata yayla turizmi bakımında gelişmiştir. İlçemizde Fındık, ceviz ve balık da meşhurdur. Özellikle burada fındık çok meşhurdur.

Alaplı’da Gezilecek Yerler

Alaplı Hangi Şehirde

Kocaman ve Belediye Plajları

Yaz yöresinde yöre halkının akın ettiği yerdir. Burada keyiflerince denize girip eğlenmektedirler. Kocaman bölgesinde Alabalık tesisleri bulunur. burada alabalık yemenizi tavsiye ederim.  Burada konaklama yerleri de bulunur. yolunuz düşerse mutlaka uğrayınız.

Kocaman ve Belediye Plajları Nerede, Nasıl Gidilir?
Alaplı Sahil Parkında Süs Havuzu

Bölücüklü Yayla

İlçe merkezine 42 km uzaklığında bulunur. Muhteşem manzarası havası suyu her şeyi ile bir mükemmeldir. Yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız. Hemen yanında bulunan Gümmeli ve bacaklı yayları da bir o kadar güzel yaylalardır. Yolunuz düşerse mutlaka gelip buralarda oksijen depolayabilirsiniz.

Bölücüklü Yayla Nerede, Nasıl Gidilir?

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here