Alucra

Alucra, Giresun iline bağlı bir ilçedir. Alucra ilçesi Giresun il merkezine 150 km uzaklıkta yer almaktadır.

Alucra Gezilecek Yerler

Alucra; ormanlar ile kaplı doğal güzelliğe sahip bir ilçedir. İlçede yayla turizmi oldukça gelişmiştir. Alucra ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Hayran Kaplıcaları

Alucra ilçesine bağlı Aktepe Köyünde Belençayır Mahallesinde yer almaktadır. Hayran Kaplıcaları yanında iki adet içme suyu bulunmaktadır.

Hayran Kaplıcasının kuzeyinde bulunan ormanlık alan ve güneyinde yer alan Hayran Deresi Mağaraları muhteşem bir güzellik oluşturmaktadır. Tabiatın içinde yer alan bu dinlenme yerinde kadınlar ve erkekler için iki havuz bulunmaktadır.

Anastos Yaylası

Alucra ilçe merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Anastos Yaylasına Kamışlı Köyü üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Anastos Yaylası güzel tabiatı ve sahip olduğu imkânlarından dolayı her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır.

Çakrak Kilisesi

Alucra ilçe merkezine bağlı Çakrak Köyünde yer almaktadır. Çakrak Kilisesinin ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Kilise eski zamanlarda bölgede yaşamış olan Rumlar tarafından inşa edilmiştir.

Bu kilise dışında Çakrak Köyünde üç kilise daha bulunmaktadır. Ayrıca ilçede yer alan Seyd-i Bekir Türbesi, Sarı Dede Türbesi ve Seyyid Mahmud Çağırgan Veli Türbesini ziyaret edebilirsiniz.

Göz at ;

  1. Alucra Gezilecek Yerler
  2. Alucra Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Giresun Gezilecek Yerler
  4. Giresun’da Gezilecek 10 Yer
  5. Giresun Gece Hayatı
  6. Giresun Nerede?
  7. Giresun Hangi Bölgede, Nüfusu
  8. Giresun Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
  9. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
Alucra Hangi Şehirde
Alucra Haritası
Alucra Nasıl Gidilir
Alucra Nerede
Alucra

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here