Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Amasya kent merkezinde bulunan Amasya Müzesi, 1980 yıllında kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Buraya Gelip Amasya’nın tarihi ve kültürüne yolculuk yapabilirsiniz.

Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi 

Arkeolojik ve etnoğrafik eserler sergilenmektedir. Müzede; bölgede egemenlik sürmüş 12 ayrı medeniyete ait arkeolojik ve etnoğrafik eserler bulunmaktadır. Yaklaşık 24 bin esere sahip olan Amasya Müzesi ülkemizin zengin müzelerindendir. Müze içinde en dikkat çekenler; Hitit Dönemine ait bronz döküm tekniği ile yapılan fırtına tanrısı Teşup Heykeli ve bahçe içinde bulunan Selçuklu Sultan’ı I. Mesud’a ait türbenin yanında bulunan 8 adet mumyadır. Amasya Müzesi görülmesi gereken yerlerdendir.

Amasya Müzesi Nerede?

Amasya Müzesi, Amasya’nın il merkezine bağlı  Hacı İlyas Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerinde bulunur.

Amasya Müzesi Nasıl Gidilir?

Amasya Müzesi’ne ulaşım oldukça kolaydır. Buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ya da şehrin herhangi bir noktasında toplu taşıma araçları kullanarak da ulaşmanız mümkündür.

Amasya Müzesi Ziyaret Saatleri

Amasya Müzesi’ni 15 Nisan / 2 Ekim tarihleri arasında 08:30-19:00 saatleri arasında, 3 Ekim / 14 Nisan tarihleri arasında ise 08:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Amasya Müzesi Giriş Ücreti

Amasya Müzesi Giriş Ücreti 5 TL’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz