Children of God – Family International
Children of God – Family International (1968 - Present)

Amerika’da geçmişten günümüze pek çok farklı sapkın, azgın, etrafına zarar veren ya da çok farklı dini inanışları olan kültler bulunmaktadır. Sizler için 5 tanesini derledik ve onlar hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz.

Kimisi Sex tarikatı kurup kadın bedenini sömürürken, kimi gruplarda cennetin kapısı adı altında farklı tarikat işine girip Amerikan halkının dini duygularını sömürmüştür. Hepsi birbirinden farklı görünse de aslında inanç sömürüsü ve beden üzerinden tatminlik gibi temel şeyler üzerine kurgulanmıştır.

Göz at ;

  1. Amerika’da Gezilecek 25 Yer
  2. Amerika Birleşik Devletleri Gezilecek Yerler
  3. Amerika’da Garip ve Ürpertici Seks Tarikatları
  4. Amerika Birleşik Devletleri Nerede?
  5. Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Washington Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  7. ABD Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  8. 100 yıllık küvet içinde çöl manzarası keyfi / Amerika

Bazı tarikatların varlıkları ve eylemleri sonucunda çok acı ölümler yaşanmış ve kurdukları ütopik dünya belli bir süre sonra tüm Dünya tarafından bilinir hale gelmiştir.

The Peoples Temple (1955 – 1978)

1955 yılında Jim Jones tarafından kurulan Halkların tapınağı, 1965’te Amerikan Guyanasında bir Tarım komünü kurdu. Ancak var olan bu ütopik girişim başarısız olunca, üyeler toplu bir şekilde intihar etti. 1978’de yapılan toplu intihar girişiminde 909 kişi öldü.

The Peoples Temple
The Peoples Temple (1955 – 1978)

The Branch Davidians (1955 – 1993)

1955 yılında Mesih olduğunu iddia eden David Koresh, bir sex tarikatı kurup kendisine bağlı çocuklar dahil tüm kadınların manevi eşi olduğunu iddia ederek hepsine defalarca tecavüz etmiştir. Kendisi ve tarikat üyeleri için büyük bir malikane inşa etmiştir. Ancak FBI var olan bu malikaneye baskın düzenlemiş ve büyük çatışmalar yaşanmıştır. 50 günden fazla süren çatışmaların ardından 80’den fazla tarikat üyesi öldürülmüştür.

The Branch Davidians
The Branch Davidians (1955 – 1993)

Sullivanians (1957 – 1991)

1957 yılında Sullivanian enstitüsü adıyla Saul B. Newton tarafından kurulan bu ilginç gurup, üyelerinin tüm tanıdıklarıyla ilişkisini kesmesini ve doğurdukları çocukları alarak ailesiyle hiç görüştürmeyerek yatılı okullarda ve pansiyonlarda büyütmekteydiler. Nükleer karşıtı olduklarını söyleyip gizli toplantılar yapmalarıyla ünlüydüler. 1991 yılına gelindiğinde ise Saul B. Newton öldü ve grup üyeleri dağıldı.

Sullivanians
Sullivanians (1957 – 1991)

Children of God – Family International (1968 – Present)

Aktörler Joaquin Phoenix ve Rose McGowan’inde üyesi olduğu bu sex tarikatı, 1968 yılında David “Moses” Berg tarafından kuruldu ve günümüzde halen devam etmektedir. Hristiyanların koministleri olduğunu iddia eden bu grup, kendi içinde kadınları her türlü bir sex aracı olarak kullanmasının yanı sıra pedofiliyede izin vermektedir. Yani çocuklara bile tecavüz edilmekte ve bir sex aracı olarak kullanmaktadırlar.

Children of God – Family International
Children of God – Family International (1968 – Present)

Heaven’s Gate (1972 – 1997)

1972’de Marshall Applewhite ve Bonnie Nettles tarafından San Diego’da kurulan Cennet Kapısı tarikatı, uzaylıların grup üyelerini cennete götürecekleri inancını taşıyorlardı. Yer altında herkesten izole bir şekilde yaşayan bu garip tarikat, son olarak 1997 yılında toplu bir şekilde intihar etmeyi tercih ettiler.

Heaven's Gate
Heaven’s Gate (1972 – 1997)

Kaynak: Rolling Stone

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz