Anne Frank'ın Evi (Anne Frank Müzesi)
Anne Frank'ın Evi (Anne Frank Müzesi)

Hollanda’nın başkenti ve 1 milyonu aşan nüfusuyla ülkenin en büyük şehri olan Amsterdam’da yer alan Anne Frank’ın Evi (Anne Frank Müzesi), 3 Mayıs 1957 tarihinde müze olarak ziyarette açılmıştır.

Anne Frank’ın Evi (Anne Frank Müzesi) Nerede

Başkent Amsterdam’ın Prinsengracht kanalında yer alan bu ev, 2. dünya savaşı sırasında Nazilerden saklanmak için Anne Frank, ailesi ve dört kişi daha bu evin 200 metre karelik bir odasından saklanmışlardır. Burada 2,5 yıl saklanan aile daha sonra ihbarla bulunmuştur. Naziler aileyi kamplara göndermiştir. Kamplarda Anne Frank’ın babası dışında hepsi ölmüştür. Daha sonra babası şehre gelip bu evi satın almıştır.

2,5 yıl süre boyunca Anne Frank, bu evde günlükler tutmuştur. Günümüzde çok sayıda turistin akın ettiği bu eve sizin de mutlaka uğramanız gerekir. Günümüzde müze olarak ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. Ünlü yazara ait birçok eseri bu müzede görebilirsiniz. Ülkenin tarihini ve 2. Dünya Savaşı yıkımını yakında görmek için bu yeri ziyaret etmelisiniz.

Anne Frank’ın Evi (Anne Frank Müzesi) Nasıl Gidilir?

Anne Frank’ın Evi (Anne Frank Müzesi), Hollanda’nın başkenti Amsterdam’ın Prinsengracht kanalında bulunur. Buraya 13 ve 14 numaralı tramvay hattına binip Dam, Raadhuisstraat durağından inip ulaşabilirsiniz.

Anne Frank’ın Evi (Anne Frank Müzesi) Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Anne Frank’ın Evi (Anne Frank Müzesi),  Yaz: 10:00-22:00 kış ise 09:00-21:00 saatleri arasında açıktır. Giriş ücreti ise 9 Euro’dur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here