Anzer Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

Rize ili, İkizdere ilçe sınırında bulunan Anzer Yaylası, 2105 m yükseklikte rakımı bulunan ve harika doğasıyla insanları kendine hayran bırakan bir Karadeniz Yaylasıdır.

1991 yıllında Bakanlar Kurulu Kararıyla turizm bölgesi ilan edilmiştir. Birçok hastalığa şifa olduğu söylenen Anzer balı bu yaylada üretilmektedir. Bunun dışında yaylada birçok endemik bitki bulunmaktadır. Ayrıca yaylada trekking, yamaç paraşütü ve zirve tırmanışları için elverişlidir. Huzurun adresi olarak bilenen bu yaylaya her yıl çok sayıda kişi ziyaret etmektedir.

Anzer Yaylası Nerede?

Anzer Yaylası, Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Aşağı Anzer (Çiçekliköy) ve Yukarı Anzer (Ballıköy)’de bulunur. Rize il merkezine 80 km, İkizdere ilçe merkezine ise 35 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Anzer Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Rize merkezden kalkan servislerle İkizdere ilçesine ulaşmanız gerekir. İlçe merkezinden kalkan Anzer yaylasına toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkün.

Anzer Yaylası Konaklama

Tüm alt yapıya sahip olan Anzer Yaylasında bakkal, kasap, manav, fırın, kır kahvesi, lokantalar ve konaklamak içi çok sayıda pansiyon bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here