Arjantin neyi ile meşhur?
Arjantin neyi ile meşhur?

Arjantin’de ünlü olan nedir ve neden farklı kıtalardan insanlar bu güney ülkesini ziyaret etmek için bu kadar uzağa seyahat ediyor? Arjantin’in ünlü olduğu ve bir sonraki seyahat maceranıza değecek şu 5 şeyi okumanızı tavsiye ediyoruz.

1. İngilizce çok yaygın

Arjantin’in en önemli özelliklerinden birisi, çoğu okulda ikinci dil olarak İngilizce öğretildiği için İngilizce konuşanlardır. Ayrıca, bu çalışmaları karşılayabilecek tüm Arjantinliler için İngilizce öğrenmeyi zorunlu kılan hemen hemen her iş tanımında çok önemli bir beceridir.

Arjantin neyi ile meşhur?
Arjantin neyi ile meşhur?

2. Maradona

Arjantin’de neyin ünlü olduğu hakkında konuşmak … Diego Armando Maradona, “el 10“, ”la mano de Dios” (Tanrı’nın eli) size bir şey çağrıştırıyor mu? Tüm futbol tutkunları için Arjantin, insanlık tarihinde 1 numaralı futbolcunun kuş gözlem yeri olmasıyla ünlüdür.

Yerel İspanyolcadaki futbol, Arjantin’deki Ragbiye daha çok benzeyen Amerikan Futbolu ile hiçbir ilgisi olmamasına rağmen “futbol” olarak tercüme edilir.

3. Patagonya

Belki de Arjantin’in ünlü olduğu en muhteşem manzaralar. Çoğu ziyaretçi için en önemli seyahat nedenidir. İkinci sırada, Iguazú Şelaleleri en çok seçilenlerdir. Neden Patagonya? Birincisi, dağlar ve buzullarla dolu kilometrelerce nüfussuz arazi olduğu için. Ve eğer yürekten bir yürüyüşçüyseniz, Güney Amerika’da basamaklar, ormanlar ve asılı buzullara sahip lagünler arasında yürüyüş yapmak için daha iyi bir yer yoktur.

4. Et

Patagonya hakkında konuşursak, Arjantin’de gerçekten ünlü olan asado! Tam olarak bir asado nedir? Patagonya’da geleneksel olarak toprağa gömülü kazıklarla yapılan bir tür barbeküdür. Patagonya kuzusu, tadacağınız en lezzetli et bazlı tabaktır! Tabii ki, asado’nun tadını çıkarmak için Patagonya’da olmak gerekli değildir. Yani, ülkenin hemen hemen her yerinde mükemmel et bulacaksınız.

5. Tango

Dünyanın en ünlü danslarından biri Arjantin’in Buenos Aires şehrinde doğdu. Aslında, Buenos Aires ve Uruguay kıyılarını da içeren Rio de la Plata bölgesinde yaratılan bir göçmen dansıdır.

6. Messi

Dünyanın en önemli futbolcularından birisi olan Messi, Arjantinlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz