Artabel Gölleri Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Gümüşhane ili, Torul ilçe sınırında bulunan Artabel Gölleri Tabiat Parkı, 1998 yılında 859 hektarlık kesimi Tabiat park ilan edilmiştir.

Gümüşhane’nin 3331 metrelik en yüksek noktası Abdal Musa Tepesi’nin  eteklerinde yer alan ve ülkemizin sayılı Milli Parklardan biridir. Bu park çevresinde çok sayıda Buzul Göl, Krater Göl, Yaban Hayat ve çeşitli bitkiler bulunur. Buraya yaz aylarında yayla amacıyla birçok kişi gelir. Ayrıca huzur bulmak için gelenlerin sayısı da hayli fazladır. Burası sadece yaz ayları için değil Sonbahar mevsiminde de çok sayıda ziyaretçi gelir. Burası her mevsimde farklı bir güzelliği vardır. Bu tarafa yolunuz düşerse mutlaka gidin. Unutamayacağınız bir anınız olacaktır.

Artabel Gölleri Tabiat Parkı Nerede?

Artabel Gölleri Tabiat Parkı, Gümüşhane’nin Torul ilçesi Gülaçar köyünden bulunur. İl merkezine yaklaşık 60 km uzaklıktadır.

Artabel Gölleri Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Gümüşhane-Trabzon karayolunda ilerlerken  İkisu-Şiran yol ayrımından Gülaçar Köyüne giden yola girin ve bu yolda devam edersiniz rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Burada Tabiat Parkına ulaşmak sadece 30 dakika almaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here