Paraguay'da Gezilecek 10 Yer
Paraguay'da Gezilecek 10 Yer

Asuncion, Güney Amerika ülkesi olan Paraguay’ın başkentidir. Asuncion ülkenin en önemli liman kentidir. Asuncion ülkenin endüstriyel ve kültürel açıdan en önemli şehridir. Burada gezilip görülecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka gezip görmeniz gereken yerleri liste haline getirdik. Şöyle ki;

Barro Müzesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Barro Müzesi, 1979 yıllında ziyarette açılan bir müzedir. Müzede birçok eser sergilenmektedir. Buraya yolunuz düşerse ülkenin tarihi ve kültürü hakkında merak edilenleri bu müzede ziyaret edebilirsiniz. Bu müze; Pazar, p.tesi ve salı günleri dışında diğer günlerde 09:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Bu müzeye 28 ve 30 numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Icono Kulesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Icono Kulesi, 2006-2011 yılları arasında inşa edilen turistik bir kuledir. Bu kule, 136 metre uzunluğunda olup şehrin simgesi haline gelmiştir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka 37 katlı bu kuleyi ziyaret edin derim.

Godoi Müzesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Godoi Müzesi, gezilip görülmeye değer bir müzedir. Bu müzede çok sayıda tarihi eser sergilenmektedir. Ülkeye gelen her turist mutlaka bu müzeyi ziyaret eder. Siz de ülkenin tarihi ve kültürü hakkında merak ediyorsanız bu müzeyi ziyaret edin.

Mall Excelsior

Kentin en modern Alışveriş Merkezi Mall Excelsior, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Buraya gittiğinizde mutlaka bu alışveriş merkezine uğrayın yöreye özgü hediyelik eşya satın alın. Hiçbir şey almayacak olsanız dahi bu alışveriş merkezini yine de gezip görün.

Bağımsızlık Sarayı

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Bağımsızlık Sarayı, Gezilip görülmeye değer bir yapıdır. Mimarisi oldukça dikkat çeken bu yapı, yıllarca devletin yönetildiği yer oldu. Günümüzde çok sayıda turist tarafında ziyaret edilmektedir. Şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Tarihi Senato Binası

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Tarihi Senato Binası, 2002 yıllında Tayvan hükümetti tarafında inşa edilen bir yapıdır. Bu yapı, ülkenin en önemli turistik yapısıdır. Aynı zamanda ülkenin en modern binasıdır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu binayı ziyaret edip fotoğraf çektirin.

Büyükkent Katedrali

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Büyükkent Katedrali, Gezilip görülmeye değer dini bir yapıdır. Birçok kez onarımdan geçilen bu yapı günümüzde ibadete açıktır. Yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Mimarisi oldukça dikkat çekicidir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim.

San Martin Caddesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan San Martin Caddesi,Ülkenin en renkli ve en hareketli caddesidir. Şehrin kalbi bu cadde üzerinde atmaktadır. Cadde üzerinde birçok turistik yapı bulunur. Bunun dışında yine cafe, restoran, otel ve alışveriş merkezleri bulunur. Ülkeye geldiğinizde ilk uğramanız gereken yerlerden biridir.

La Encarnacion Kilisesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan La Encarnacion Kilisesi, mutlaka gezilip görülmesi gereken dini bir yapıdır. Mimarisi oldukça dikkat çekmektedir. Buraya yolunuz düşerse bu yapıyı mutlaka ziyaret edin.

10  Asuncion Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Asuncion Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, 1909 yıllında ziyarete açılmış. 1939 yıllında ise Sanat müzesine çevrilmiştir. Müzede çok sayıda sanat eseri sergilenmektedir. Ülkenin sanatı hakkında merak ettiğiniz birçok şeyi burada görüp inceleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here