Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına cevap bulmak amacıyla edindiğimiz izlenimler ışığında sizi bilgilendireceğiz. Bunun dışında eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmında bizimle paylaşın.

Göz at ;

 1. Bahreyn Nerede?
 2. Bahreyn Gezilecek Yerler
 3. Bahreyn’de Gezilecek 10 Yer
 4. Bahreyn’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Manama Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 6. Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Asya kıtasının Basra Körfezi üzerinde konumlanmış bir ada ülkesi olan Bahreyn, Vize isteyen ülkeler grubundadır. Buraya seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi T.C Vatandaşları vizeye tabi iken diğer pasaport sahibi vatandaşlarımız ise 90 günlük ziyaretlerinde vizeden muaftır.

Bahreyn Vizesi almak oldukça kolay ve masrafsızdır. Bahreyn Vizesini almak isteyen vatandaşlarımız ülke girişinde çok rahat bir şekilde vizelerini alabilirler. Yani Bahreyn Kapıda Vize uygulaması bulunmaktadır. Ayrıca Vize harcı da bulunmamaktadır. Yakın tarihte vize harcı kaldırılmıştır. İsteyen olursa vizesini Bahreyn dış temsilciliklerden de alabilirler. Şimdi vize için gerekli aşamaları başlıklar halinde size sunmak istiyorum.

1- Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. Bahreyn vize başvuru formu
 2.  Pasaport
 3. 2 adet biyometrik fotoğraf
 4. Nüfus cüzdanı ve Pasaport fotokopisi
 5. Seyahat sağlık sigortası
 6. Maaş bordrosu (son 3 aylık Emekli ise emekli kimlik kartı, Öğrenci ise öğrenci belgesi, Çalışıyor ise çalıştığı kurumdan alınmış yazı)
 7. Bahreyn Büyükelçiliğine hitaben yazılmış, Bahreyn’de bulunma gerekçenizi anlatan dilekçe
 8. Başvuru sahibi öğrenci ya da emekli ise seyahat süresince kendilerini nasıl finanse edeceklerine dair belgeler
 9. Otel ve uçak rezervasyonu
 10. Davetiye
 11. Çalışan kimseler için şirket bilgileri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)

2- Bahreyn’in Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

No Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
1. Ankara Büyükelçiliği Aşağı Dikmen Mah. Kançılarya: İlkbahar Mahallesi 612. Sokak, Oran  Çankaya/Ankara (0312) 491 26 56
2. İstanbul Fahri Konsolosluğu Fahrettin Kerim Gökay Cad., No:36, Altunizade / İSTANBUL (0216) 544 24 00

3- Bahreyn Vize Ücreti Ne Kadar?

12 Şubat 2017 yıllında imzalanan anlaşmaya göre vize harcı iki ülke arasında karşılıklı olarak kaldırılmıştır. Buraya vizenizi ücretsiz bir şekilde alıp gidebilirsiniz.

4- Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn Vizesi ortalama 1-2 iş günü içinde hazırlanır. Bu iş yoğunluğuna göre azalıp artabilir. Bunun için seyahatinizden en az bir hafta öncesinde başvurunuzu yapın. Kapıda vize uygulaması için ise aynı gün içinde vizenize kavuşabiliyorsunuz. Kapıda Vize uygulaması ile 15 günlük vize alabiliyorsunuz. İsterseniz 15 gün daha uzatabiliyorsunuz. Bu süreden fazla ziyaretler için Bahreyn dış temsilcilikleriyle iletişime geçmelisiniz.

5- Bahreyn Vize Başvuru Formu

Bahreyn vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe doldurabilirsiniz. Formu doldururken eksiksiz ve güncel bilgilerle doldurmaya özen gösterin. Forma ulaşmak için linki tıklamanız yeterlidir. << Bahreyn vize başvuru formu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here