Bangladeş Nerededir
Bangladeş Nerededir

Bangladeş Nerededir? – Bengalin Ülkesi anlamına gelen Bangladeş resmi adı Bangladeş Halk Cumhuriyetidir. Bangladeş Güney Asya’da yer almaktadır. Bangladeş Ülkesi Myanmar ve Hindistan ile sınır komşusudur.

Bangladeş Nerededir?

Küçük bir ülke olan Bangladeş 7 bölgeye ayrılmaktadır. Ülkenin başkenti Dakka’dır. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Bangladeş aynı zamanda dünyanın en yüksek nüfuslu ülkelerinden biridir.

Göz at ;

  1. Bangladeş Gezilecek Yerler
  2. Bangladeş’te Gezilecek 10 Yer
  3. Bangladeş Nerede?
  4. Bangladeş Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülkenin resmi dili Bengalcedir. Ayrıca ülkede İngilizce de çok yaygın bir şekilde konuşulmaktadır. Ülkenin para birimi Taka’dır. Ülke nüfusunun yüzde doksanı İslam dinine mensuptur.

Ayrıca ülkede Hinduizm, Budizm ve Hristiyanlık dinine inananlar da bulunmaktadır. Bengladeş Ülkesinde tropikal iklim hakim olmasından dolayı yazları sıcak geçer; kışları ise ılık geçmektedir.

Tropikal kumsalları ve zengin ormanları ile dikkat çeken Bangladeş ülkesi nisan ve Mayıs ayları arasında ziyaret edilmeye uygundur. Bangladeş vize isteyen ülkeler arasındadır. Bangladeş’e Türkiye’den aktarmasız uçuşlar bulunmaktadır.

Bangladeş Nerededir
Bangladeş Nerededir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here