Giresun Bektaş Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama İmkanları

Giresun ili, Dereli ilçe sınırında bulunan Bektaş Yaylası, 2100 metre yükseklikte yer alan Doğu Karadeniz’in nüfus olarak en büyük yaylalarından biridir.

Temiz havaya sahip Bektaş Yaylası her yıl binlerce ziyaretçi almaktadır. Bektaş Yaylasında doğa yürüyüşüne uygun parkurlar, konaklama tesisleri ve elektrik, su, telefon gibi her türlü alt yapı hizmetleri bulunmaktadır. Bektaş Yaylasında yer alan Kurttepe Mevkiinde kışın kayak yapmak da mümkün. Ayrıca her yıl ağustos ayında bu yaylada Bektaş Yayla Şenlikleri düzenlenmektedir. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip güzel zaman geçirebilirsiniz.

Bektaş Yaylası Nerede?

Bektaş Yaylası, Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Yavuzkemal Beldesi, Konuklu Köyün sınırında bulunur. Dereli ilçe merkezine 24 km uzaklıkta yer almaktadır.

Bektaş Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla Giresun Merkez-Kayadibi-Erimez yolu güzergahını takip ederek Yavuzkemal beldesine oradan da Konuklu Köyü ve yaylaya ulaşabilirsiniz. Bu yol yaklaşık 56 km’ye denk gelir. Yollar Yavuzkemal Beldesine kadar asfaltlı olup geri kalanı ise toprak yoldur. Buraya ulaşmak için başka alternatifler de bulunur. Fakat en ideal olanı budur.

Bektaş Yaylası Konaklama İmkanları

Burada konaklayabileceğiniz 2 yıldızlı Karagöl Oteli bulunur. Bu otellerde konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Buraya gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın. Daha fazla bilgi için Bektaş Yaylası Karagöl Oteli Web sayfasını ziyaret edin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here