gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bratislava Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir?  – Bratislava Slovakya ülkesinin başkentidir. Aynı zamanda 450 bin kişilik nüfusa sahip olan Bratislava ülkenin en büyük şehridir.

Bratislava Nerede

Bratislava Slovakya’nın güneyinde Tuna Nehri’nin her iki kıyısında yer almaktadır. Küçük ama sempatik bir şehir olan Bratislava tarihi ve doğal güzellikleri iç içe barındıran bir şehirdir.  Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Bratislava Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Slovakya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Slovakya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Slovakya Nerede?
  5. Slovakya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Geçmişi 900 yıla dayanan 2. Dünya Savaşı bittikten sonra inşa edilen ve şu an içinde Tarih ve Arkeoloji Müzesinin içinde bulunduğu Bratislava Kalesi, MÖ. 5000 yılında inşa edilen Tuna ve Morova nehirlerinin birleştiği yerde bir uçurum kenarında konumlanan yemyeşil doğa ve mükemmel bir manzara sunan Devin Kalesi, kentin en büyük katedrali olan 14. yüzyılda inşa edilen ST Martin Katedrali, şehri çevreleyen duvarlardan geriye kalan dört kapıdan biri olan 14. yüzyılda inşa edilen Michael Kapısı, kentin en romantik caddesi olan Bastova Caddesi, Primate Sarayı , Brastiva Belediye  Sarayı ve dünyanın en büyük 7. asılı köprüsü olan Tuna Nehri üzerinde yer alan Novy Most Köprüsü. Orta Avrupa iklim kuşağında bulunan ve karasal iklimin hakim olduğu Bratislava kentini ziyaret etmek için en uygun dönem mayıs ve eylül ayları arasıdır.

Türkiye’den Bratislava kentine direkt uçuş bulunmadığından dolayı kente aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here