gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Brazzaville Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Brazzaville Kongo Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Brazzaville Kongo Cumhuriyetinin en güney bölgesinde Kongo Nehrinin kuzey kıyısında yer almaktadır.

Brazzaville Nerede

Kongo Nehri ve yağmur ormanları arasında yer alan Brazzaville etkileyici doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Kongo Cumhuriyetinin en turistik şehri olan Brazzaville kentinde gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Brazzaville Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kongo Nerede?
  3. Kongo Cumhuriyetinde Gezilecek 10 Yer
  4. Kongo Cumhuriyetinin Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Kongo Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Fransız koloni dönemi mimarisinin en göz alıcı örneklerinden biri olan ve 1901 yılında inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı, 1949 yılında ünlü Fransız mimar Roger Lelievre tarafından tasarlanan Aziz Anne Bazilikası, 106 metre yükseklikteki 30 katlı Nabemba Kulesi, Marien Ngouabi Müzesi, Sacre Coeur Katedrali, şehir merkezinin 80 km güneyinde yer alan Loufoulakari Şelaleleri ve Kongo Nehri. Brazzaville tropikal iklime sahiptir.

Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem haziran ve Ağustos ayları arasıdır. Türkiye’den Brazzaville kentine direkt uçuş bulmadığından dolayı kente aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here