Brüksel'deki Şirinler Köyü ziyarete açıldı
Brüksel'deki Şirinler Köyü ziyarete açıldı

Çizgi film kahramanı Şirinler için bir köy kuruldu. Bu köy yakın tarihte ziyarette açıldı. Peki Bu Şirinler Köyü Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulalım.

Göz at ;

 1. Belçika’da Gezilecek 10 Yer
 2. Belçika Gezilecek Yerler
 3. Belçika Nerede?
 4. Belçika’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Brüksel Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 6. Brüksel Gezilecek Yerler
 7. Brüksel Gece Hayatı
 8. Brüksel’deki Şirinler Köyü ziyarete açıldı
 9. Grand Place
 10. Menin Gate Memorial Ieper (Ypres)
 11. Anvers Merkez İstasyonu
 12. Tyne Cot Mezarlığı

Şirinler, Belçikalı karikatüristi Pierre Culliford tarafından 1958 yıllında oluşturuldu. İlk başta çizgi romanı olarak hazırlandı. 1981 yıllında ise televizyonlara çizgi film olarak uyarlandı. Dünyaca çok sevildi. Halla da ilk günkü heyecan ile izlenmektedir. Özellikle Şirinlerin yaşadığı köy herkesin aklına kazınmıştır. Ormandaki mantar şeklindeki evleri ise oldukça dikkat çekiciydi. Her bir şirinin ayrı bir özelliği bulunmaktaydı ve bunlara düşman bir Gargamel ve kedisi vardı.

İşte 2018 tarihinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de Şirinler’in 60. yılı dolayısıyla burada bir Şirinler Köyü kuruldu. Burada yapay bir orman bulunur. Orman içinden geçip köye ulaşıyorsunuz. Köyün içinde Mantardan evler bulunur. Ayrıca Köyde  interaktif ekranlar ve şirinlerin hologramları bulunur. Buraya giden ziyaretçiler isteyen olursa Gargamel ve kedisine karşı bir macera yaşayabilir.

Bu program 27 Ocak 2019 tarihine kadar ziyarette açıktır. Gerçeği yansıtan bu köyü mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Şirinler Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Şirinler Köyü, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Expo Center’da bulunur. Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan en kolay ve en popüler olanı metrodur. Roi Baudouin’e doğru 6 numaralı metro hattına binin. Heysel durağında inin. Bu istasyon, Palais’den birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Veya Brüksel Expo’nun önünde 88 ve 84 numaralı otobüs hatlarına binin. ‘Heysel’ (terminus) durağında inip ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here