gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Dünya’nın birçok yerinde bazı mekanların insanlara şans getirildiğine inanılır. Dünya turuna çıktıysanız buna siz de şahit olmuşsunuzdur. İşte biz de bugünkü yazımızda şans getirildiğine inanılan ilginç bir aşk merdiveni hakkındaki izlenim ve gözlemlerimizi aktarmak istiyoruz.

Bu ilginç merdiveni görüp burada şansını denemek için dünyanın birçok bölgesinde turistler akın etmektedir. Bu ilginç merdiven hakkında bilinmeyen birkaç özellik yazmak istiyorum. Şöyle ki;

Meksika’nın Guanajuato şehrinde Callejon del Beso ya da halk arasında öpüşme geçidi bulunur. Bu merdiven üzerinde çiftler gün boyunca öpüşüyorlar. Hatta öpüşmek için kuyruk oluyorlar. Sebebi ise oldukça ilginçtir.

Guanajuato şehrinde çiftler, bu merdivenin kırmızıya boyalı üçüncü basamağında şans getirdiğine inandıkları için buraya gelip öpüşürler. Böylece ilişkileri sağlamlaşıp ömür boyu birlikte hayat süreceklerine inanırlar. Bu gelenek yıllarca devam etmektedir.

Guanajuato şehri, birçok tarihi yapı ve doğal güzelliğiyle bilinir. Fakat şehirde bulunan hiçbir yapı Callejon del Beso merdiveni gibi romantik değildir. Buraya her yıl çok sayıda çift gelir. İlişkiye yeni başlayan, çocuk sahibi olan ve hatta yaşlı çiftler bile geliyor.

Bu merdivenin aşk için şans getirip getirmediğini bilemiyoruz elbet. Fakat çiftlerin buraya gelip aşklarını tazelemek için oldukça romantik bir yer diyebiliriz. Sizin de bir gün yolunuz Meksika’ya düşerse eşinizle birlikte bu şans merdivenine uğrayın derim.

4 YORUMLAR

      • Kesinlikle haklısınız.Sizin koyu bir takipçinizim yazılarınızın hemen hepsi de güzel ve faydalı yalnız bazen haberin sadece başlığın altındaki açıklama kısmını okumak haber hakkında yeterli bilgi veriyor. Haberin içeriğine girip okumamiza gerek biraktirmiyor. Ondan söyledim vesselam..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here