Büyükada Nerede? Vapurla Nasıl Gidilir
Büyükada Nerede? Vapurla Nasıl Gidilir

İstanbul’un tam olarak göbeğinde çiçekli, bahçeli evler, şehir hayatından uzakta sessiz bir semt, ya da sessiz bir adada yaşamak isterseniz veya ziyaret etmek isterseniz Büyükada tam size göre. Üstelik Maltepe’den yalnızca 2.3 km uzaklıkta oluyor olması ayrı bir cezbedici noktası.

Büyükada’ya Vapurla Nasıl Gidilir?

Büyükada’ya vapurla gidebilmek için çok sayıda seçeneğiniz bulunmaktadır. Kabataş, Beşiktaş, Maltepe, Kadıköy ve Bostancı’dan gidebileceğiniz gibi Yeşilköy ve Avcılar’dan bile vapur bulabilirsiniz.

Kadıköy – Büyükada : Kadıköy’den Büyükadaya gidebilmek için Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuruna bin melisiniz. Genelde her yarım saatte bir kalkmaktadır. 10 lira ücret karşılığında binebilirsiniz. Aynı zamanda yine Kadıköy sahilinde Turyol şirketine ait Kadıköy – Büyükada motoru bulunmaktadır. Bu motorla da gidebilirsiniz.

Bostancı – Büyükada : Bostancı sahilinden Büyükadaya gidebilmek için farklı alternatifleriniz bulunmaktadır. İsterseniz Mavi Marmara (Bostancı – Büyükada – Heybeliada Mavi Marmara Seferleri ) ile 10 lira karşılığında gidebileceğiniz gibi Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Büyükada’ya ulaşabilirsiniz.

Kartal – Büyükada : Kartal sahilinden Prenstur motorları ile 25 dakikada büyük adaya varabilirsiniz. Bu motorları ücreti de yine kişi başı 10 liradır.

Beşiktaş – Büyükada : Beşiktaş Sahilindeki Adalar İskelesinden Beşiktaş – Heybeliada – Büyükada Şehir Hatları ile 10 lira karşılığında Büyükadaya varabilirsiniz. Kabataş – Adalar seferleri ise yine bu aralar Beşiktaş iskelesinden devam etmektedir.

Eminönü – Büyükada : Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile büyük adaya gidebilirsiniz. Aynı zamanda Turyol’a Ait Eminönü – Karaköy – Büyükada Motorları bir buçuk saat süren yolculuk sonrası Büyükadaya gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz