Kartal

Anadolu yakasında bulunan Kartal; İstanbul’a bağlı bir ilçedir. Anadolu yakasının en büyük ilçesi olan Kartal pek çok doğal güzelliğe sahiptir. İstanbul’un önemli sanayi bölgesi olan Kartal turizm açısından büyük öneme sahiptir. Kartal’da gezilecek yerler şunlardır:

Aydos Tepesi: 537 metrelik yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek tepesi olan Aydos Tepesi Kartal ilçesinde bulunmaktadır. Mesire yeri olan Aydos Tepesinde; yürüyüş parkurları, piknik alanları, büfe ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Aydos Tepesinde ilk bahar ve yazın aileniz ile piknik yapabilir ya da dört mevsim yürüyüş yapabilirsiniz. Eşsiz bir manzaraya sahip doğa harikası bu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca bu tepeden Aydos Ormanın ihtişamlı güzelliğini seyredebilirsiniz.

Kartal Aydos Tepesi Nerede Nasıl Gidilir
Kartal Aydos Tepesi Nerede Nasıl Gidilir
Kartal Aydos Tepesi
Kartal Aydos Tepesi

Aydos Ormanı: Kartal ilçesine bağlı olan Aydos Ormanı; İstanbul’un kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin gözde yerlerindendir. Çam ağaçları ile bezenmiş Aydos Ormanı rengarenk çiçekleri yeşil tabiatı ve temiz havası ile büyüleyici bir güzellik oluşturuyor. Aydos Ormanında; yürüyüş ve koşu parkurları, piknik alanları ve kahvaltı mekanları bulunmakladır. Aydos Ormanın temiz havasında yürüyüş ve spor yapabilir ya da bu yeşillikler içinde harika bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ayrıca Aydos ormanında macerayı sevenler için Aydos ATV Safari yapma imkânı da bulunmaktadır. Doğanın ve yeşilliğin tadını doyasıya çıkaracağınız Aydos Ormanında Aydos Gölet’ini görmenizi tavsiye ederim. Harika manzara fotoğrafları çekeceğiniz bu yerde keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Kartal Aydos Ormanı
Kartal Aydos Ormanı

Dragos Tepesi: Doğal sit alanı olan Dragos Tepesi yemyeşil ağaçlarla kaplı, masmavi denizi ile Kartal’ın en güzel yerlerindendir. Yazlık villaların semti olan Dargos Tepesi manzarası ve mehtabı ile ünlüdür. Bu doğal alanda harika deniz manzarasına şahit olabilirsiniz. İlkbahar ve yazın farklı bir güzelliğe bürünen Dargos Tepesi görülmesi gereken doğa güzelliklerindendir.

Kartal Dragos Tepesi
Kartal Dragos Tepesi

Kartal Sahili: Kartal’ın vazgeçilmezi olan Kartal Sahili 17 km uzunluğa sahiptir. Harika bir görünüme sahip bu sahilde yürüyüş yapabilir ve gün batımının en güzel anlarına şahit olabilirsiniz. Sahilde bulunan kafe ve restoranlarda denizin masmavi manzarasına karşı oturup keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca Kartal’da bulunan harika manzaraya sahip Yakacık Tepesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

Kartal Hangi Şehirde
Kartal Hangi Şehirde
Kartal Nasıl Gidilir
Kartal Nasıl Gidilir
Kartal Nerede
Kartal Nerede
Kartal Sahili
Kartal Sahili
Kartal
Kartal

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here