gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

İstanbul Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde Bar, Disco, Gece Kulübü, Meyhane, Türkü bar ve İngiliz Pub gibi yüzlerce çeşit mekanlarda geçer. Bu mekanlarda sabaha kadar eğlence devam etmektedir.

Bilindiği üzere Medeniyet şehri İstanbul ilimiz Marmara bölgesinde bulunan 14.561.865  nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Aynı zamanda Ekonomi, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan önemli bir şehirdir. Bunun dışında gezilecek yerler bakımında ülkemizin en gözde şehridir.

Her yıl buraya yerli ve yabancı yüz binlerce insan akın etmektedir. Bütün bu parçalar birleştiğinde ilimizin gece hayatı konusunda bir fikir sahibi olabiliriz.

Medeniyetin başkenti İstanbul ilimizin gece hayatı çok hareketli olmaktadır. İstanbul ilimizde yaz ve kış demeden gece hayatı hep yoğun olur. Özellikle Taksim, Nişantaşı, Bebek, Cihangir ve Ortaköy’de bulunan mekanlar ile gece hayatını renklendirmektedir. İstanbul ilimizin birçok yerinde bar ve cafelerden restoranlara, canlı müzik barlarından diskolara, meyhanelerden tavernalara her türlü mekanı bulmak mümkündür.

İstanbul ilimizde gece hayatı başka güzel olmaktadır. Burada özellikle Bağdat caddesi veya İstiklal caddesine çıkıp gezmeniz bile size yetecektir. Ya da Boğaza karşı bir restoranda oturup bir şeyler yeyip içmenizi gecenizin eğlenceli geçmesine yetecektir. İlimizin gece hayatı kesinlikle yaşanılması gerekir.

Şimdi ilimizde bulunan bazı gece mekanları önereceğiz. Buraya gittiğinizde bu mekanlara takılabilirsiniz. Umarım memnun kalırsınız. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olduysa sayfanın altında bulunan yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İSTANBUL EĞLENCE HAYATI

Anjelique: İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy semtinde bulunur. Harika boğaz manzarasında kurulan bu mekan İlimizin en çok tercih edilen mekanlarından biridir. Açıldığı günden beri eğlencenin tek adresidir. Restoranda harika yemekler yenip gece kulübünde tanıdık ses sanatçıları ile gece hayatınıza lezzet katabilirsiniz. Buraya gelmenizi şiddetle tavsiye edilir.

Chilai: İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Bebek semtinde bulunur. Buraya gelenlerin Öncellikle biraz parayı gözde çıkarmaları lazım. Fiyatlar biraz tuzlu olsa da kesinlikle gelip burada gece hayatı yaşanılabilir. Ortam ve çalışan tek kelime ile harika olup, zengin menüsü ve kaliteli müzikler ile gecenize renk katarsınız.

Pub Crawl: İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Fatih ilçesine bağlı  Sultanahmet semtinde bulunur. İlimizin en harika gece hayatın yaşandığı yerdir. Buraya yolunuz düşerse Turlara katılıp gece hayatınıza renk katabilirsiniz.

Nardis Jazz Club: İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı  Bereketzade Mahallesinde bulunur. Bu mekan denilince ilk akla cazz müzik gelmektedir. İstanbul’un tek gerçek jazz klübü olarak bilinir. 7 gün jaz müzik yapan tek mekan diyebiliriz. Kesinlikle tavsiye edilir. 

The Happy Hole: İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Cankurtaran Mahallesinde bulunur. Harika bir mekan olup içeri girer girmez çalışanların güler yüzlü karşılamaları sizin üzerinizdeki yorgunlukta eser kalmıyor. Burada hazırlanan kokteyl ile gecenize lezzet katar. Yemek menüsü harika ve geniş bir içki servisi ile müzik eşliğinde sabaha kadar doyasıya eğlenebiliyorsunuz.

Just cafe bar: İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Cankurtaran Mahallesinde bulunur. Güler yüzlü çalışanları, Sıcak ortamı ve harika menüsü ile gecenize renk katacak bir mekandır. Buraya yolunuz düşerse kesinlikle tavsiye edilir.

U2 İstanbul Irish Pub: İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Şehit Muhtar Mahallesinde bulunur. Kendine özgü eğlence yapısı ile ilimizde bulunan küçük harika bir mekandır. Burada genelde yabancı müşteriler olur. İrlanda müziği sevenlerin merkezidir. Bu mekanda Gerçek Guinness  tadını alacağınız nadir mekanlardan biridir. Tavsiye edilir.

360 İstanbul: İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Tomtom Mahallesi İstiklal Caddesinde bulunur. Tarihi Mısır apartmanın üstünde bulunur. Bu mekan birçok uluslararası alanda ödüle layık görülmüş bir mekandır. Bu mekan harika ortamı, zengin menüsü ile gelenlere harika bir gece yaşatmaktadır. Harika manzara eşliğinde hazırlanan Kokteylleri  denemelisiniz.

Bunlar dışında özellikle  Taksim, Nişantaşı, Bebek, Cihangir ve Ortaköy’de  bulunan birçok mekana takılabilirsiniz. İlimizin gece hayatı sınırsız olup her türlü etkinliğe katılabilir. Her gecenizi farklı bir organizasyonda geçirebilirsiniz.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here