Dolmabahçe Sarayı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan Dolmabahçe Sarayı Sultan I. Abdülmecid döneminde 1855 yılında inşa edilmiştir. padişahların ikamet ettiği önemli merkezlerden biri olan Dolmabahçe Sarayı Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 yılında vefat ettiği yerdir.

Dolmabahçe Sarayı

Denize sıfır konumda bulunan Dolmabahçe Sarayı eşsiz manzarası ile dikkat çekmektedir. Muazzam bir mimariye sahip olan Dolmabahçe Sarayı günümüzde halkın ziyaretine açık bulunmaktadır. Günümüzde Milli Saray olarak ziyarete açık olan Dolmabahçe Sarayı görülmesi gereken yerlerden biridir.

Dolmabahçe Sarayı Nerede

Dolmabahçe Sarayı İstanbul’da Beşiktaş ve Kabataş arasında uzanan Dolmabahçe Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Dolmabahçe Sarayı Nasıl Gidilir

Dolmabahçe Sarayı’na birçok ulaşım seçeneği bulunmaktadır. Metrobüs ile ulaşmak için Zincirlikuyu durağında inerek buradan Taksim yönüne giden otobüslere binip Dolmabahçe Sarayı’nda inmeniz gerekmektedir. Otobüs ile ulaşmak için ise Kabataş ya da Beşiktaş’a gelen herhangi bir otobüsü kullanabilirsiniz. Ayrıca Taksim Hacıosman Metro hattı ile Taksim’e kadar gelip buradan Kabataş’a giderek ulaşabilirsiniz.

Dolmabahçe Sarayı Ziyaret Saatleri

Dolmabahçe Sarayı pazartesi ve perşembe günleri hariç haftanın her günü 09 00 ile 16 00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.

Dolmabahçe Sarayı Giriş Ücreti

Dolmabahçe Sarayı’nın giriş ücreti selamlık 30 TL, Selamlık indirimli 15 TL, Harem- Camlı Köşk – Saat Müzesi tam 20 TL, Harem- Camlı Köşk- saat Müzesi indirimli 10 TL, selamlık- Harem -Camlı Köşk- saat Müzesi tam 40 TL, selamlık- Harem -Camlı Köşk -saat Müzesi indirimli 20 TL, Saray koleksiyonları Müzesi tam 5 TL, Saray koleksiyonları Müzesi indirimli 2.5 TL, öğrenci gezi bileti 5 TL, Saray koleksiyonları Müzesi 2 TL’dir.  Ayrıca Dolmabahçe Sarayı girişinde müze kartı geçerli değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here