Ortaköy

Ortaköy Boğaziçi’nin Avrupa yakasında bulunan Medeniyet şehri İstanbul ilimizin Beşiktaş ilçesine bağlı bir semttir. Kuruçeşme, Ulus, Levazım, Balmumcu ve Yıldız mahalleriyle çevrili olan bu semt yerli ve yabancıların uğrak yeridir.

Ortaköy girişi (Arnavutköyden Beşiktaş istikametine giderken)

Beşiktaş-Ortaköy

Ortaköy İstanbul ilimizin en önemli semtlerinden biridir. Bu semtte birçok tarihi yapı bulunur. bu yapıları görmek için birçok ziyaretçi geliyor. Ortaköy semti tarihi ve doğal güzellikleri ile göz kamaştırmaktadır.

Ortaköy Meydanı

Ortaköy Gezi Rehberi

Ortaköy Semtinde birçok tarihi yapı bulunduğunu söyledik. Ortaköy denince aklımıza ilk Ortaköy camisi gelir. Bu cami semtimizin sembolü haline gelmiştir. Bu cami Büyük Mecidiye cami yada halk arasında Ortaköy Camisi olarak bilinir.  Yapı İstanbul ilimizin Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy Semtinde bulunur. Bu yapı Neo Barok tarzda yapılan bir camidir. Tarihi, mimarisi ve manzarası görülmeye değer bir yerdir. Cami hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayın. Bunun dışında semtimizde bulunan diğer yapıları da sizin için liste haline getirdik.

Ortaköy Camii

Ortaköy Hamamı

Ortaköy Hüsrev Kethüdâ Hamamı

Ayios Fokas Kilisesi

Boğaziçi Köprüsü ve Ayios Fokas Rum Ortodoks Kilisesi

Defterdar İbrahim Camii

Defterdar İbrahim Camii

Esma Sultan Yalısı

Esma Sultan Yalısı

Naime Sultan Yalısı

Naime Sultan Yalısı

Hatice Sultan Yalısı

Hatice Sultan Yalısı

Etz Ahayim Sinagogu

Etz Ahayim Sinagogu

Feriye Sarayı

Feriye Sarayı

Damat İbrahim Paşa Çeşmesi

Damat İbrahim Paşa Çeşmesi

Ortaköy semtimize uğradığınızda mutlaka burada meşhur olan kumpir ve wafflelarını tatmayı unutmayın. Çoğu kişi kumpir yemek için buraya gelir. O derece güzeldir. Ayrıca Ortaköy İskelesinde her saat başı boğaz turu için turlar düzenlenmektedir. Bu tura katılım dünya’nın en güzel manzaralarını izleyebilirsiniz.

Ortaköy Sahil girişi ve kumpirciler

İstanbul-Ortaköy Nerede, Nasıl Gidilir?

Ortaköy Nerede

Beşiktaş ve Kabataş’tan kalkıp , Bebek, Ortaköy, Sarıyer tarafına giden otobüslerle ulaşılabilir. Beşiktaş’tan yaklaşık 20 dk. yürüyüşle de Ortaköy’e ulaşmanız mümkün.


NOT: Ortaköy Otelleri ve Ortaköy Otel Fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. <<Ortaköy Otelleri ve Ortaköy Otel Fiyatları

Ortaköy’den bir manzara

2 YORUMLAR

  1. istanbulu o kadar güzel anlatmışsınız ki her bir yanı tarih olan bu şehri sizinle beraber sanki gezdim yazı için teşekkürler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here