PAYLAŞ
Polonezköy Hayvanat Bahçesinde hayvanlar

İstanbul ilimizin Beykoz ilçesine bağlı Polonezköy’de bulunan Polonezköy Country Club bünyesinde açılan bir hayvanat bahçesidir. Buraya çocuklarınızla birlikte bir gezi yapmalısınız.

Polonezköy’e giriş

Bu hayvanat bahçesi birileri tarafında 1955 yıllında hobi olarak açılmış. Değişik hayvan türlerini beslenme merakı günümüzde ileri düzeyde gelişerek bir turistik yer olmuştur. Burada kangurudan geyik, lamaya, yılan, keçi, maymun, pelikan flamingo ve kuğu papağanlar bulunur. çok geniş bir koleksiyona sahiptir.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi İstanbul

Bu hayvanat bahçesinin amacı çocukların hayvanları kafesin içinde değil de özgür bir ortamda doğa ile içe yaşadıklarını görüp o şekilde tanımalarıdır. Çocuklarımız hayvanları bu şekilde tanıyıp havya sevgisini bu şekilde aşılayabilmektir.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Hayvanlar.

Burada ayrıca piknik alanı bulunmaktadır. Burada isteyen mangal yakabilir. İsteyen açık büfe şeklinde satılan yiyeceklerden alıp yiyebilir. İsteyen de çocuklarla burada hayvanları tanıyıp eğlenebilir. Burası adeta saklı bir cennet en kısa zamanda sevdiklerinizle birlikte buraya gelmelisiniz.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi yanında bulunan piknik alanı

Nerede:  75. Yıl Sokak No:106 Polonezköy. Beykoz/İstanbul

Nasıl Gidilir: Kavacık – Çavuşbaşı üzerinden tabelaları takiben gidilebileceği Beykoz – Riva ve Alemdağ – Şile istikametinden de karayolu mevcuttur. Özel aracınızla yaklaşık 50 dakika sonra ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezine Kaç km uzaklıkta: 34 km

Polonezköy Hayvanat Bahçesinde özgür ortamda otlayan hayvanlar
Polonezköy Hayvanat Bahçesinde hayvanlar
Polonezköy Hayvanat Bahçesi
Polonezköy Hayvanat Bahçesi yanında bulunan yürüyüş yolu
Polonezköy Hayvanat Bahçesi yanında bulunan piknik alanı
Polonezköy Hayvanat Bahçesi nerede
Polonezköy Hayvanat Bahçesi İstanbul
Polonezköy Hayvanat Bahçesi Hayvanlar.
Polonezköy Country Club’de bulunan havuz
Polonezköy’e giriş

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here