Büyükada Hangi Şehirde

Büyük Ada İstanbul ilimizin Adalar ilçesinde bulunur. Adalar ilçesi İstanbul ilimizin nüfus bakımında en küçük ilçesidir. Fakat doğal güzelliği olarak en güzel ilçelerden biridir. Bu güzelliklerden biri de içinde barındırdığı adalardır. Marmara Denizi içerisinde 9 adadan oluşur. Bunlar Büyükada, Burgazada, Sedef Adası, Heybeliada ve Kınalı Ada’da sürekli olmak üzere düzenli bir yerleşim bulunmaktadır. Kaşık Adası, Tavşan Adası, Sivri Ada ve Yassıada’da ise yerleşim yoktur. Adalar ilçesinin merkezini ise Büyük Ada oluşturur.

Büyükada

Büyükadalara İstanbul deniz otobüsleri ve birçok tur ile ulaşabilirsiniz. Bostancı, Kartal, Kabataş ilçelerinden kalkan motor, vapur ve deniz otobüsleri ile Marmara denizinin tadını çıkararak ulaşabilirsiniz. Masmavi denizi yemyeşil tabiatı ile büyüleyici güzelliğe sahip Büyükada; faytonu, plajları, tarihi konakları, restoranları, kafeleri ile görülmesi gereken yerlerdendir. Fayton ya da bisiklet kiralayarak Büyükada’nın tüm güzelliklerini gezebilirsiniz.

Büyükada Hangi Şehirde

Yolunuz düşerse sevdiklerinizi de yanınıza alıp buraya uğramanızı tavsiye ederim. Hafta sonu pek kalabalık olmaktadır. Hafta içi müsait olduğunuz bir günde gelebilirsiniz. Buraya gelirken yanınıza fotoğraf makinesini almayı unutmayın çünkü burada bulunan her anı ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz.

Büyükada Otelleri ve Büyükada Otel Fiyatları hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Büyükada Otelleri ve Büyükada Otel Fiyatları

Büyükada
Büyükada Sahil
Büyükada Nerede
Büyükada Nasıl Gidilir
Büyükada Hangi Şehirde
Büyükada Fayton
Büyükada Evleri
Büyükada Plajları

2 YORUMLAR

  1. Siteniz çok güzel emeğine sağlık. Büyükada gerçekten de herkesin gitmesi gereken bir yer. Ben buraya ilk seyahatimi sanırım 2008de yapmıştım. Uzun zaman oldu görmeyeli, eminim çok daha guzelleşmiştir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here