Taksim

İstanbul İlimiz gezilecek yerler denince hepimizin aklına birçok yer gelmektedir. Ama ilk sıralarda hep aynı yerler almaktadır. İşte bunlardan biri de Beyoğlu ilçemizin sembolü haline gelmiş Taksim Meydanı’dır. Taksim Meydanı’nı duymayanız yoktur. Taksim meydanı siyasi ve toplumsal olaylara şahitlik eden aynı zamanda tarihi ve güzelliği ile bilinir. Kısaca yolunuz İstanbul’a düştüyse buraya uğramadan dönmeyiniz.

Taksim Gezi Parkı

Taksim ismini nerede almıştır. Sorusuna cevap bulalım. Günümüzde taksimin olduğu yerde Osmanlı Devleti zamanında burada bir su deposu yapıldı. Depolanan suyu dağıtmak yani taksim etmek için bir maksem yapıldı. İşte isim burada bulunan Beyoğlu suyunun taksim edildiği Taksim Maksemi’nde almıştır.

Taksim Meydanı Nerede

Taksim Meydanı özellikle 1 Mayıs ve yılbaşı kutlamaların merkezi olmaktadır. Taksim meydanı 2013 yıllında gezi olaylarına da şahitlik etmiştir. taksim meydanı tarih boyunca birçok farklı olaya şahitlik etmiştir.

Taksim Meydanı

Taksim meydanında kalabalık caddeleri, hareketli ve eğlenceli ortamları, kafeleri ve restoranları ile oldukça dikkat çekici bir yerdir. Burada gezilecek çok yer bulunmaktadır. Taksim’de gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Taksim’de çok sayıda park alanları, eğlence mekânları, alışveriş merkezleri, kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Burada bulunan gezi parkı, çiçek pasajı, Atatürk Kültür Merkezi, Galatasaray Hamamı,  Cumhuriyet anıtı ve İstiklal Caddesi görülmesi gereken yerlerdendir.

Taksim Meydanı Nasıl Gidilir?

Bulunduğunuz yere  en yakın metrobüs durağından metrobüse binin. Metrobüsten Mecidiyeköy Durağında inin. Mecidiyeköy Metro İstasyonuna geçin. Taksim (!) yönüne giden metroya binin. Metro Taksim Durağı na geldiğinde metrodan inince ulaşmış oluyorsunuz.

Taksim Otelleri ve Taksim Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Taksim Otelleri ve Taksim Otel Fiyatları

İstiklal Caddesi
Çiçek Pasajı
Galatasaray Hamamı
Taksim Cumhuriyet Anıtı
Taksim Gezi Parkı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here