Karaköy İskelesi

Karaköy İskelesi İstanbul ilimizin Beyoğlu ilçesine bağlı Karaköy semtinde bulunur. Mega şehir İstanbul’un iki yakasını birleştiren bu iskeleye yerli ve yabancı birçok turist kullanmaktadır.

Eski Karaköy İskelesi

Birçok yazımızda belirttiğimiz gibi İstanbul ilimizin nüfusu çok kalabalıktır. Buda beraberinde birçok sorun getirmektedir. Bu sorunların başında ise trafik sorunu gelmektedir. Trafik sorununu hal etmek için birçok alternatif ulaşım yolu denendi. Birçok köprü, hızlı tren vb. birçok ulaşım yolu inşa edildi. Günümüzde İstanbul’da trafik sorunu büyük ölçekte çözülmüş durumdadır.

Karaköy Vapur İskelesi

Trafiği rahatlatan yollardan biri de Deniz Ulaşımdır. En güvenilir. Ulaşım türü olan deniz yolu İstanbul içinde vazgeçilmezdir. Karaköy İskelesi de her gün yüzlerce yerli ve yabancı turist ve yerel halkı deniz üzerinde karşıya geçiriyor. Karşıdan aldığını da buraya getiriyor.

Karaköy Vapur İskelesi Nerede

Kadıköy’den kalkan şehir hatları vapuru yaklaşık yarım saatte Karaköy’e ulaşır. Böylece keyifli ve dinlendirici bir yolculukla Karaköy’e gelmiş olursunuz. Deniz içinde İstanbul’u seyrede seyrede gelirsiniz. Burada bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Vapurdan iner inmez sizi cafe ve restoranlar karşılar burada oturup bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Sonra yolunuza devam Galata köprüsü ve Perşembe pazarını gezersiniz. Sağ tarafta ise farklı bir çehre ile Karaköy Sokakları sizi karşılar.

Karaköy İskelesi
karaköy iskelesi Nerede
Karaköy Vapur İskelesi İstanbul

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here