Sarıyer İstanbul ilimizin 39 ilçesinden biridir. Fakat İstanbul ilimizin en şirin ilçesidir. Desek yeridir. İstanbul Boğazına en uzun sahil şeridine sahip ilçesidir. Avrupa yakasında bulunan bu ilçe Tarabya’dan başlayarak, Kireçburnu ve merkeze uzanan sahil yolu ile ilçe ayrı bir önem kazanmaktadır.

Sarıyer sahil bandı.

Sahil yolunda başta yöre halkı olmak üzere yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin sıkça uğradığı bir yerdir. Burada bulunan yalılar ve tarihi yapılarla görenleri hayrette bırakmaktadır. Sahil yolunda genelde Karadeniz Bölgesinde gelip buraya yerleşen insanlar bulunur. Karadeniz insanı olur da balık olmaz mı elbette olur. İstanbul ilimizin en meşhur balıkları burada olur. İstanbul’da biri taze ve güzel balık yemek istiyorsa buraya gelir. Sadece balık mı elbette değil. Burada kahvaltı yapmak kadar lezzetli bir şey yoktur.

Sarıyer Sahili

Başta yöre halkı olmak üzere hafta içi veya hafta sonu hiç fark etmez buraya akın eder. Fakat size bir tavsiye de bulunmak istiyorum. Buraya gelmek istiyorsanız sabah biraz erken saatlerde gelmelisiniz. Yoksa trafiğin kalabalığına kalırsınız. Sabah erkende burada hava ve deniz başka olmaktadır. Burada oturup sevdiklerinizle kahvaltı yapabilirsiniz. Her bütçeye uygun yemek de bulabilirsiniz. Burası bütün bütçedeki insanları barındıran harika bir yerdir. Yolunuz düşerse mutlaka gelmelisiniz. Gelince de bol bol fotoğraf çekmeyi de unutmayınız.

Sarıyer Sahil Yolu Nerede

Sariyer Sahil Yolu Nerede, Nasıl Gidilir?

Sarıyer’e, İstanbul’un her yerinden İETT otobüsleri, halk otobüsleri, deniz otobüsü, metro, metrobüs veya minibüsler ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sarıyer Sahil Yolu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here