İstanbul Nerede
İstanbul Nerede

İstanbul Nerede? ve İstanbul Hangi Bölgede? Tarihsel süreçte Osmanlıların başkenti ve şimdilerde Türkiye’nin en büyük şehri ve aynı zamanda kalabalık ve turizm potansiyeli sayesinde bir çeşit lokomotif olan İstanbul, Marmara Bölgesindedir.

İstanbul Hangi Bölgede?

İstanbul ilimiz, resmi nüfus sayımlarına göre 15 milyon civarında bir nüfusa sahiptir. Bu oranıyla Avrupa’nın en kalabalık kenti ve aynı zamanda Dünyanın en kalabalık 6. kentidir.

Marmara bölgesinde yer alan kent, her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Sadece yurt dışından gelen yabancı misafirler değil aynı zamanda yurt içinden de pek çok insan bu büyülü kenti ziyaret edip Eminönü balıkçılarından ekmek arası balık ekmek yemek için sıraya girmektedirler. Sizler için daha önce sayfalar dolu bir İstanbul yazısı hazırlamıştık zaten.

İstanbul Gezilecek Yerler

Yukarıdaki linkten İstanbul hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. O sayfadaki bazı kısal bağlantılarınız ise aşağıda bulacaksınız. İstanbul’un hemen yanı başındaki komşu illeri ise şöyledir; Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Bursa.

 1. İstanbul Surları
 2. Sultan Ahmet Camii
 3. Dolmabahçe Sarayı
 4. Mısır Çarşısı
 5. Haliç
 6. Yerebatan Sarnıcı
 7. Beylerbeyi Sarayı
 8. Süleymaniye Camii
 9. Topkapı Sarayı
 10. Yıldız Sarayı
 11. Miniatürk
 12. Galata Kulesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here