Çocuklarımızla seyahat etmek için 7 sebep
Çocuklarımızla seyahat etmek için 7 sebep

Pek çok insana göre çocuklara eğitim vermenin en iyi yollarından biriside onlarla birlikte gezmek ve onlara Dünyayı tanıtıp, farklı kültürleri görmesini sağlamaktadır.

Çocuklarla seyahat etmek zor mudur?

Bu soruya verilen yanıtlar elbette kişiden kişiye değişebilir. Hatta bize görede zorlukları vardır elbette (Yaşamın diğer tüm aşamalarında olduğu gibi) ancak bu zorlukları aşıp çocuklarınızla birlikte gezmeye başlarsanız, bazı şeylerin umduğunuzdan daha kolay olacağını ve çocuklarınızla birlikte çok güzel anılar biriktire bileceğiniz söylemek istiyoruz.

Sizler için çocuklarla seyahat etmenin 7 farklı sebebini açıklamak istiyoruz.

1. Diğer Kültürleri Öğreneceksiniz : Seyehat ettiğiniz ülkede ki insanların nasıl giyindikleri, nasıl konuştukları, gelenek ve kültürel normlarını, hobilerini, görgü kurallarını göstereceksiniz.

2. Tarihi yerleri göreceksiniz : Tarihi yerleri ziyaret ettiğinizde, çocuklarınız okulda okudukları şeylerle gerçek dünyada ki bağlantıları yapabilecekler. Hem Türkiye içinde hemde yurt dışı seyahatlerinizde gezip gördüğünüz tüm tarihi eserler çocuklarınız için iyi bir deneyim olacak.

3. Yerel yemekleri tadacaksınız : Çocuklarınız evde her zaman yaptığınız yemekleri değilde seyahatler sırasında gittiği yere özel lokal yemekleri yiyecek. Bir bakmışsınız çocuğunuz bir yandan Van‘da Keledoş yerken, öte taraftan Barcelona‘da İspanyolların ünlü tavuk yemeği Paella’yı afiyetle yiyebilecek.

4. Ufkunuzu genişleteceksiniz : Daha fazla seyahat ederek siz ve çocuğunuz maceracı olacak. (Gezilecekyerler.com) Çocuklarınızda merak duygusunu körükleyecek ve onların bilgisini genişleterek daha dünyevi hale geleceksiniz.

5. Kendinizi ve birbirinizi tanıyacaksınız : Bir aile olarak birlikte olarak aranızda özel bir bağ kuracaksınız. Çocuklarınıza kendileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir çeşit şans yaratacaksınız.

6. Sınıf derslerini gerçek dünya ortamında uygulayacaksınız : Çocuklarınız Tarih, coğrafya, matematik, bilim, sanat ve hatta dillerde dersler alacak ve bunları gerçek dünya durumlarına ve deneyimlerine uygulayacaktır.

7. Çocuklarınızda bağımsızlık duygusunu artıracaksınız : Çocuklar seyahat ederken, kendileri için daha fazla sorumluluk alarak, öz güven duygusunu arttıracak ve diğer pek çok duygusunu teşvik edeceksiniz.

Son olarak, Yanı başınızda ki simgesel yerlere günü birlik gezi, komşu bir devlete hafta sonu kaçamağı ya da daha uzak bir yerde bir kaç hafta süren bir tatil, çocuklarınıza unutmayacakları bir eğitim deneyimi verecektir.

Şimdi dışarı çıkıp ve seyahat edin lütfen!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here