Delhi Nerede, Hangi Ülkede
Delhi Nerede, Hangi Ülkede

Delhi Hindistan’da bir bölgedir. Hindistan’ın başkenti New Delhi’nin eski bir bölgesidir. Delhi ya da Eski Delhi, 1639’da Babür imparatoru Şah Cihan tarafından kurulan ve aslen Shahjahanabad olarak adlandırılan Yeni Delhi’nin duvarlı bir bölgesidir. Babür hanedanının sonuna kadar Babürlerin başkenti olarak kaldı ve daha sonra İngilizler tarafından Eski Delhi olarak yeniden adlandırıldı. Muhteşem mimari parçalar, ağız sulandıran çeşitli yemekler ve yaşayan, nefes alan bir tarih parçası sunar sizlere.

Delhi Nerede, Hangi Ülkede
Delhi Nerede, Hangi Ülkede

Eski Delhi mimarisi, inanılmaz güzel görünümü ve nostaljisi ile Babür mimarisinin muhteşem bir örneğidir. Eski Delhi’nin yan sokaklarında yürürken, her duvarın anlatacak bir hikayesi olduğunu anlıyorsunuz. Eski Delhi, odak noktası Kızıl Kale olan kabaca çeyrek daire şeklinde surlarla çevrili bir şehirdir. Eski şehir, 14 kapılı yaklaşık 1500 dönümlük bir alanı kaplayan bir duvarla çevriliydi. Duvarlar büyük ölçüde yok olmasına rağmen, kapıların çoğu hala mevcuttur.

Bu şehirde yemek bir dindir. Eski Delhi’nin dar geçitleri, sunabileceği çok çeşitli mutfaklara sahiptir. Yiyeceklerin cennet aroması, buradaki tat tomurcuklarını kelimenin tam anlamıyla özgürleştirir. Ulusal ve uluslararası yemek rehberleri tarafından beğenilen yemekleri bulunmaktadır. Mutfağa genellikle et hakimdir ve ayrıca lezzetli sıcak paratalar, sohbetler ve tatlılar sunar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz