Doğanhisar

Doğanhisar Konya iline bağlı bir ilçedir. Doğanhisar ilçesi Konya il merkezine 122 km uzaklıkta yer almaktadır.

Doğanhisar İlçesi

Doğanhisar ilçe merkezi Sultan Dağlarının eteklerinde yer almaktadır. Doğanhisar ilçesi; Hüyük ilçesine, Ilgın ilçesi, Akşehir İlçesi ve Isparta iline komşudur. Doğanhisar ilçesinden Konya’ya ulaşım Akşehir ilçesi, Seydişehir ilçesi ve Beyşehir ilçesi üzerinden sağlanmaktadır. Ormanlık alanlar ile kaplı ilçenin en önemli geçim kaynağı tarımdır.

Ayrıca ilçede dünyanın en önemli ve en kaliteli illit (bir çeşit kil minerali) yatakları bulunmaktadır. İlçede işlenen illit; ilçenin ekonomik açıdan gelişmesini sağlamıştır. İlçe yeşillikler ile kaplı doğal bir güzelliğe sahiptir. İlçede günümüze ulaşan tarihi yapı bulunmamaktadır. İlçe içinde tarihi ve turistlik öneme sahip yer bulunmamaktadır.

2 YORUMLAR

  1. İlçede günümüze ulaşan tarihi yapı bulunmamaktadır. İlçe içinde tarihi ve turistlik öneme sahip yer bulunmamaktadır. Cümlesi bir yere kadar doğru ancak. Roma dönemi kalıntıları olan, Yunus Emre külliyesi olan, Kuzucu Sultan Türbesi olan, Dediği Sultan vb. uzar gider lütfen bilgileri doğru girelim veya bilgi için arayın görüşelim. Size bir tarihi kitabımızdan hediye edelim. yeter ki bilgiler doğru girilsin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here