gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Dublin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Dublin İrlanda ülkesinin başkentidir. Dublin İrlanda adasının Doğu kıyısının ortasında Dublin Körfez’inde yer almaktadır.

Dublin Nerede

Dublin doğal güzellikleri, tarihi yapıları mimarisi ve renkli gece hayatı ile ön plana çıkmaktadır. Dublin kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Dublin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. İrlanda’da Gezilecek 10 Yer
  3. İrlanda Nerede?
  4. İrlanda’nın Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri
  5. İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Dublin Havalananından Merkeze Nasıl Gidilir
  7. Dublin Belfast Arası Nasıl Gidilir Ulaşım

İrlanda’nın meşhur siyah biralarının üretildiği 2000 yılında müzeye dönüştürülen Guinness Bira Fabrikası, İrlanda Ulusal Müzesi, İrlanda’nın 800 yıllık en eski ve en büyük katedrali olan St. Patrick’s Katedrali, Liffey Nehri’nin kuzeyinde yer alan Avrupa’nın en büyük şehir içinde bulunan parkı olma özelliğine sahip olan Phoenix Parkı, 1204 yılında Kral John tarafından inşa ettirilen Dublin Kalesi, St Stephens Green Park, Dublin Kalesi, St Stephens Green Park, 1028 yılında inşa edilen Dublinin en eski yapısı olan Christ Church Katedrali ve İrlanda bar ve pubların en yoğun olduğu barlar bölgesi olarak bilinen bir mahalle olan Temple Bar.

Ilıman bir iklime sahip olan Dublin kentini ziyaret etmek için en uygun dönem yaz aylarıdır. Türkiye’den Dublin kentine direkt uçuş bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here