Duisburg Gezilecek Yerler
Duisburg Gezilecek Yerler

Duisburg, Almanya’nın batısında yer almaktadır. Şehir Kuzey Ren-Vestfalya’nın bir parçasıdır. Kuzey Ren-Vestfalya çok yoğun nüfuslu olduğundan, birçok büyük şehir Duisburg’a yakındır. Arabayla Düsseldorf‘a gidebilirsiniz. Dortmund ve Köln‘e bir saatten az bir sürede gidebilirsiniz.

Innenhafen

Duisburg limanı onlarca yıldır şehrin merkezi ve dolayısıyla önemli bir aktarma merkezi olmuştur. Bununla birlikte, endüstrinin Duisburg’dan ve tüm Ruhr bölgesinden çekilmesinden bu yana, iç liman şehir için giderek daha fazla önem kaybetti. Daha çekici hale getirmek için, tüm bölge 80’lerin sonunda yeniden tasarlandı.

Duisburg’un en önemli cazibe merkezlerinden biri de iç limandır. Bugün Avrupa’nın en büyük iç limanıdır. Toplam 89 hektarlık bir alanı kaplamaktadır ve özellikle eski zamanlarda kentteki endüstriyel faaliyetler için büyük önem taşıyordu. İç limanın inşası, Duisburg’un Sanayi merkezinin Ren ile Doğrudan bağlantısını kaybetmesinden sonra gerekli hale gelmişti. Yaklaşık 1200 yılında bir sel, Ren Nehrinin genişlemesinin değişmesine neden oldu.

Bu nedenle, 1826 ve 1832 yılları arasında 2 kilometre uzunluğunda bir Ren kanalı ve buna bağlı bir gümrük Limanı inşa edildi. 1840-1844 yılları arasında Ruhr’a 1 kilometrelik bir bağlantı Kanalı eklendi. Bundan sonraki yıllarda da çok sayıda iç liman genişletildi. Örneğin, bir demiryolu bağlantısı da limana bağlandı. Bugün hala limanda görebilirsiniz.

Tiger & Turtle

Heinrich-Hildebrand-Halde üzerindeki “Tiger & Turtle – Magic Mountain ” Heykeli, Ruhr bölgesinin uzaktan görülebilen önemli bir noktadır.
Etkileyici Heykel bir roller coaster gibi görünüyor ve her yerden yürünebilir. Kasım 2011’de inşa edilmiş ve o zamandan beri Kuzey Ren-Vestfalya’nın en sıra dışı yerlerinden biridir. Yürünebilir Heykel sadece çevrenin muhteşem 360 derecelik manzarasını değil, aynı zamanda gerçek bir roller coaster döngüsünü de sunuyor. Ancak, güvenlik nedeniyle, Looping’e yalnızca alt kısımda girebilirsiniz.

“Beyaz Filo” gemisi ile liman Turu

Mutfak zevklerine veya iç limanda bir yürüyüşe ek olarak, bir liman Turunu deneyebilirsiniz. Bunun için beyaz Filo, gezi gemisiyle 1 veya 2 saatlik turlar sunulmaktadır. Burada iç limanın Bireysel Kanal kolları hakkında ilginç bir fikir edineceksiniz. Sesli mesaj ile en önemli yerler açıklanır. Gemide hem iç mekan hem de çatı terası bulunmaktadır. Güzel havalarda dışarıda oturup güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak dikkat: teknede 2 saat boyunca hızlı bir şekilde yanacaksınız. Bu nedenle güneş kremi tavsiye edilir. Kendi tecrübelerimizden bahsediyoruz.

Regattabahn ve Vedau Stadyumu

Duisburg İstasyonu, MSV Duisburg Futbol kulübünün evidir. Futbolla ilgileniyorsanız, burada da bir maç izleyebilirsiniz. Schauinsland-Reisen-Arena yaklaşık 31.500 Ziyaretçi ağırlıyor. İstasyonun hemen arkasında yarış başlar. Burada her gün kürekçiler ve Kanocular bir sonraki yarışmaları için antrenman yapmaktadırlar. Yarış pisti 1935’ten beri var ve o zamandan beri çeşitli yarışmalara ev sahipliği yapıyor. Örneğin 2013 yılında Dünya Kano yarışı Şampiyonası düzenlendi.

Alman Milli Takımı da düzenli olarak Olimpiyat Oyunları gibi yarışmalara hazırlanmak için Duisburg’a gelmektedir. Çünkü buradaki eğitim koşulları her türlü hava koşulunda iyidir. 1970’lerde, Yağmur veya rüzgarın su yüzeyindeki etkisini önemli ölçüde azaltan bir rüzgar bariyeri inşa edildi. Yarış pistinin yanında 2.000 koltuk ve seyirciler için 6.000 ayakta yer vardır.

Duisburger 6-Göller-Platte

Regattabahn’dan çok uzak olmayan Duisburger 6-Seen-Platte. Aynı zamanda klasik bir manzara değil, daha çok bir rekreasyon alanı. Adından da anlaşılacağı gibi, kompleks toplam altı gölden oluşur: Vambachsee, Masurensee, Böllertsee, Kurt Gölü, vahşi Orman Gölü ve Haubachsee. Toplam 6 göl levhası toplam 283 Hektardır. Bunlardan yaklaşık 25 kilometre yürüyüş, yürüyüş ve bisiklet yolları olarak açılmıştır.

Duisburg Hayvanat Bahçesi

Duisburg’un ilgi çekici yerleri listesinde Hayvanat Bahçesidir. 1934 yılında Duisburger Tierpark am Kaiserberg adıyla açıldı. O zamanlar yaklaşık 4 hektarlık bir alanı kapladı ve üç yıl sonra iki katına çıktı. 1959 yılında Hayvanat Bahçesi alanı 5 Hektar daha genişletildi. Bunun için A3 üzerinde bir köprü inşa edildi ve bugün hala var. Bir Hayvanat bahçesinden diğerine geçmek için, otoyoldan geçebilirsiniz.

Temmuz 2019 itibariyle:

Kasım-Şubat: her gün 11:30 ve 15: 00
Mart-Ekim: her gün 11:30, 14:30 ve 16:00

Hamborn Botanik Bahçesi

Özellikle yaz aylarında Duisburg Hamborn’daki ücretsiz Botanik Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Duisburg Nord Landschaftspark’ın yakınında yer almaktadır ve bu nedenle kolayca birleştirilebilir. Komşusu da şehir Ormanıdır. Botanik bahçesinde özellikle çok yıllık ve çiftlik Bahçeleri, Heathland ve Akdeniz tarzı bir Park bulacaksınız. Ayrıca, Zeytin, zakkum ve narenciye ağaçlarının kış uykusuna yattığı büyük bir Orangery vardır.

Küppersmühle Müzesi

Duisburg’un iç limanını ziyaret ediyorsanız, burada Küppersmühle Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Eski bir değirmende bulunan bir Modern Sanat müzesidir. Değirmen 1972 yılına kadar faaliyet gösteriyordu ve esas olarak tahıl ambarı olarak hizmet ediyordu. Binayı müze olarak kullanmak için, 1999 yılında üç kata yayılmış yaklaşık 3.600 metrekarelik bir sergi alanı oluşturuldu.

Alman iç seyrüsefer müzesi

Alman iç seyrüsefer Müzesi, Duisburg Ren Nehri üzerinde yer alır ve adından da anlaşılacağı gibi, Alman iç Seyrüseferinin tarihi ile ilgilidir. Restore edilmiş bir Art Nouveau kapalı havuzunda yer alan otel, Almanya’nın en büyük iç navigasyon müzesidir. Birçok bilginin yanı sıra, Burada dokunabileceğiniz ayrıntılı Denizcilik modelleri ve sergileri de bulacaksınız.

Lehmbruck Müzesi

Duisburg’un daha ünlü cazibe merkezlerine ek olarak bir başka Müze de Lehmbruck Müzesi’dir. Immanuel Kant Park’ta yer almaktadır. Müzede ağırlıklı olarak modern heykeller, resimler ve kağıt eserleri sergilenmektedir. İç mekanlara ek olarak, müzenin bir dış avlusu da vardır. 40’tan fazla Heykel, müzeyi çevreleyen yaklaşık 7 hektarlık Immanuel Kant Park’ta yer almaktadır.

Burada Tony Cragg, Henry Moore, Meret Oppenheim ve Magdalena Abakanovicz gibi ünlü sanatçıların heykelleri sergilenmektedir. Müzenin içinde de değişen sergiler vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz