Dortmund Gezilecek Yerler
Dortmund Gezilecek Yerler

Dortmund şehrine mi Seyahat ediyorsunuz? Bazıları size buranın Ruhr havzasında bir yerde gri bir şehir olduğunu mu söylüyor? Bir şey yapamadığın yerde, sigara içerken havalandırma deliklerini ve BVB’Yİ Pöhlen’de izlemekten başka bir şey yapamaz mısın? Çok yanılıyorlar! Sakin olun, Dortmund’da çok şey görebilir ve yaşayabilirsiniz. Sadece okumaya devam edin, çünkü o zaman Dortmund’da harika yerler ve gezi yerleri olduğunu öğreneceksiniz! Ve bunların bir kısmının sizin için de ilginç olması garanti edebilirsiniz.

Westfalenpark

Vestfalya Parkı 1959 Federal Bahçe gösterisi için açıldı. Burada sizleri renkli çiçek tarhları, “Alman Rosarium” da 2.600 Gül türü, Oyun Alanları ve Florian TV Kulesi sizi bekliyor. Yukarıdan Dortmund ve Ruhr bölgesi üzerinde harika bir manzaraya sahipsiniz.

Signal Iduna Park

Signal Iduna Park, 1974 Dünya Kupası için açıldı ve o zamanlar Vestfalya Stadyumu olarak adlandırıldı. Stadyum, Borussia Dortmund’un evidir. Rehberli turlarla gezebilir veya Kuzey-Doğu köşesinde bulunan Borusseum BVB Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Dortmund Hayvanat Bahçesi

Dortmund Hayvanat Bahçesi, Ruhr bölgesindeki en ucuz ve Park benzeri Hayvanat Bahçesi olarak kabul edilir. Burada birçok farklı hayvan görebilirsiniz. Örneğin, Meerkatlar, penguenler, Zürafalar, kangurular, foklar veya gergedanlar. Ayrıca Balık, yılan ve diğer Sürüngenlerle dolu büyük bir tropikal ev var.

Dortmund U

Dortmund U, şehrin kalbinde yer alan Sanat ve yaratıcılık merkezidir. Kulenin tepesindeki “Uçan resimler” Sanat Enstalasyonu uzaktan görülebilir. U’da Doğu duvarı Müzesi, restoran, kulüp ve gözlem güvertesi bulunmaktadır.

Alman Futbol Müzesi

Dortmund Merkez İstasyonu’ndaki Alman Futbol Müzesi’nde top Sporunun tarihi hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Milli Takım ve kulüp yarışmaları için ayrı alanlar var. Öne çıkanlar arasında Hall of Fame, 3D sinema ve 2014 Dünya Kupası zaferi için her şey yer alıyor.

DASA

Eskiden fabrikalarda nasıl çalışılırdı, iş güvenliğinde önemli olan nedir ve bir havaalanı Kulesi içeriden nasıl görünür? Tüm bunları İş Dünyası Sergisi DASA’DA öğreneceksiniz. Orada kendiniz denemek için çok şey var-bu yüzden çocuklarla ziyaret edebilirsiniz.

PHOENIX See

PHOENIX See, eski bir çelik fabrikasının arazisinde yer almaktadır. Kıyı bölgesi sadece 2011 yılında halka açılmış olmasına rağmen, bugün Dortmund’daki yerel halk arasında en popüler gezi yerlerinden biridir. Restoranlar, kafeler ve harika manzaralar bulacaksınız.

Hohensyburg

Hohensyburg şehir merkezinin hemen dışında yer almaktadır. Rekreasyon alanının merkezi bir ortaçağ kalesi Harabesidir. Çevresinde büyük bir Kaiser Anıtı, gözetleme kulesi, Mini Golf Sahası, oyun alanı ve çok sayıda restoran bulacaksınız.

Rombergpark

Rombergpark Botanik Bahçesi Yılın herhangi bir zamanında görülmeye değer! 1927 yılında bir İngiliz Peyzaj Parkı tarzında inşa edilmiş ve bu güne kadar ziyaretçileri büyülemektedir. Önemli noktalar kiraz çiçeği caddesi, seralar ve güzel göldür.

Zeche Zollern

Zeche Zollern Fiber Optik Sanayi Müzesi’nde Madenciliğin tarihini öğreneceksiniz. Eski Kömür madeni alanında, makine salonu gibi birçok bina otantik olarak restore edilmiştir. Bir taşıma Kulesinden harika bir manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

PACE Otomobil Müzesi

B1’deki Pace Otomobil Müzesi’nde Tuner ve YouTuber Jean Pierre ” JP ” Kraemer, farklı yaş ve performans sınıflarındaki arabaları sunmaktadır. Sitede, Sergi boyunca bireysel bir rehber olarak Kulaklık da dahil olmak üzere bir tablet alacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz