The Wave

10- Bigar Şelalesi

Bigar Şelalesi

Romanya’nın en güzel şelalesi olarak bilinir. Üzeri yosun kaplanmış kayalardan akan şelale harika bir manzara ortaya çıkarmaktadır. Görenler bir daha bakmak istemektedir. Anina dağlarının zengin suları ile beslenmektedir. Yukarıdan aşağıya dans eder gibi akmasını saatlerce izleseniz doyamazsınız.

9- Parlayan Mağara

Parlayan Mağara

Bu mağara Yeni Zelanda’da bulunur. Arachnocampa Luminosa tırtıl mağara sadece Yeni Zelanda’da bulunur. Bu mağara geceleri parlamaktadır. Karanlık ortamda Fosforlu tırtıllar yanmaktadır. Bu tırtıllar yanınca harika manzaralar ortaya çıkmaktadır.  Buraya yıl içerisinde binlerce turist akın etmektedir. Görenleri hayrete düşürmektedir.

8- Kelimutu Volkanı

Kelimutu Volkanı

Dünyanın en aktif volkanlarından biri olan Endonezya’daki Kelimutu volkanı farklı bir özelliği bulunmaktadır. Zirvesinde 3 farklı krater gölü bulunur. Bu göller değişik zamanlarda renk değiştirirler. Biri koyu mavi rengini alırken diğer ikisi kırmızı yeşil arasında renk almaktadır. Görenleri hayrete düşürmektedir.

7-Hillier Gölü

Hillier Gölü

Bu göl Batı Avustralya’da bulunur. Pembe Göl olarak da bilinir. İlk bakıldığında göz yanılması olarak düşünülse de gerçekten de rengi pembedir. Bu göl 600 metre uzunluğuna sahip harika bir göldür. Görenleri hayrette düşürmektedir. Göl, Middle Adası’nın gür ormanlarla kaplı kıyılarına pembe rengi katmaktadır.

6- Skaftafell Milli Parkı

Skaftafell

Bu park İzlanda’da bulunur. Harika bir parktır. Bu park değişik mevsimlerde değişik etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Herkesin görmesi gereken bir yer.

5-Gökkuşağı Nehri

Gökkuşağı Nehri

Bu nehir Kolombiya’nın Macarena eyaletinde bulunur. Nehir  “Beş Renk Nehri” veya “Sıvı Gökkuşağı” nehri olarak da bilinir. Dünyanın en güzel nehri diyenlerde oluyor. Nehir etrafında rengarenk çiçekler açılmaktadır. Bu çiçekler Nehire farklı bir renk katmaktadır.

4-Vhaadoo Adası

Vaadhoo Adası

Bu ada Maldiv Cumhuriyetinde bulunur. Karanlık çöktüğünde gece ay ışığı yansıdığında ışıklar saçan harika bir adadır. Geceleri görenler hayrette düşmektedir. Saatlerce oturup izleyebilirsiniz. Denizde bulunan Mikroorganizmaların sahile vurması sonucunda gece ışığın kumlar parlamaktadır. Ve bu harika manzara ortaya çıkmaktadır.

3-Fly Geyser

Fly Geyser

ABD’nin Nevada eyaletinde bulunur. Gayzer olarak da bilinir. Bu doğanın muhteşem parçası olan bu gayzer Fly ismi verilmiştir. Görenleri hayrete düşürmektedir. Bu muhteşem yapı yapay bir doğal güzelliktir.

2-The Wave

The Wave

Bu Çöl dalgası Amerika Birleşik Devletlerine bağlı Arizona Eyaletinde bulunur. Bu eyaletin bir özelliği ünlü çölleri bulunmasıdır. Arizona’daki bu kum taşın görüntüsü Dalgaları andırmaktadır. Zaten The Wave İngilizcede dalga demektir. Yaklaşık 110 metrelik bir tırmanış mesafesine sahiptir.

1-Roraima Dağı

Roraima Dağı

Bu dağ Brezilya ve Venezuela arasında bulunur. Dünyanın en gizemli yerlerinden biridir. Burası bilim adamları tarfında Kayıp dünya olarak bilinir. Ayrıca 2.810 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek kuvars dağı olarak da bilinir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here