Gelin yarışı

Dünya üzerinde çok sayıda yarış yapılmaktadır. Her ülkenin kendine göre bazı yarışları var ki bu yarışlar karşısında şaşırmamak elde değil. İşte siz değerli okurlarımız için Bugün Dünya üzerinde en tuhaf 10 yarışı ele aldık. Eminim bu yarışların çoğunu ilk defa duyacaksınız. Bazıları karşısında bu kadar da olmaz diyeceksiniz. İşte o yarışlar:

10-Yataklı Yarışma

Yataklı Yarışma

Bu yarışma dünyanın birçok yerinde yapılmaktadır. Yarışma aslında takım halinde yarışılıyor. Fakat bir yarışmacının yatağın üstünde olması gerekir. Yatağın üstünde olan arkadaşlarını 3 km’lik parkuru en önde bitiren kazanıyor.

9-Sosis Köpek Yarışı 

Sosis Köpek Yarışı

ABD’de yapılan bu yarışma çok ilgi görmektedir. Burada sevimli köpekler bitiş çizgisine koşuyorlar. Bitiş çizgisine ilk ulaşan köpek kazanmış oluyor. Bu arada herkes fotoğraf çekmeye çalışır. Burada çok şirin kareler yakalanıyor.

8-Yüklü Eşek Yarışı

Yüklü Eşek Yarışı

Bu yarışma pek çok ülkede yapılıyor. Yarışma başladığında eşekler hep beraber koşmaya başlıyorlar. Burada sahipleri de onlarla birlikte koşmaya başlıyor. Barış çizgisine ilk ulaşan eşek kazanmış oluyor. Tabi bu arada bazı eşekler inatçı olup sahiplerini baya uğraştırıyor.

7-Dik tırmanma yarışı

Dik tırmanma yarışı

Slovenya’da yapılan bu yarış pek ilgi görmektedir. Bu yarışma eskiden kayakla atlama pisti olan bir parkurda yapılıyor. Burada amaç parkurun en aşağısında yukarı tırmanıp en tepeye çıkmak. Mesafe sadece 400 metre fakat yukarı çıkıldıkça yamaç dikleşiyor. Yarışmacıların işi baya zor olmaktadır. Yarışı ilk kazanan hediyeyi kapıyor.

6-Istakoz sandığı yarışı

Istakoz sandığı yarışı

Bu yarışma hız ve denge yarışmasıdır. ABD’de bir festivalde düzenlenmektedir. Burada amaç sandıklarda oluşan parkurdan suya düşmeden en uzun mesafeyi katetmektir. Tabi bunu yapmak hiç kolay değil bazıları daha başlar başlamaz suya düşmektedir.

5-Zombie yarışı

Zombie yarışı

Bu ilginç yarışmada zombilerde kaçıyorsunuz. Parkurda Zombi kılığından birçok insan bulunuyor. Burada yarışmacılara bayrak yapıştırılır. Bu yarışmacılar bayrakları  Zombilere kaptırmadan 5 km mesafeyi katetmeleri gerekir. En az bayrak kaptıran kişi birinci oluyor. Tabi mesafeyi de bitirmesi gerekir.

4-Topuklu Ayakkabı Yarışı

Topuklu Ayakkabı Yarışı

Bu yarışma Rusya’da düzenlenmektedir. Burada bayanlar en az 9 cm uzunluğunda bir topuklu ayakkabı giymesi gerekir. Bu ayakkabılarla 50 metrelik mesafeyi koşuyorlar. İlk bitiren kazanıyor. Haliyle birçok kişi düşüyor. Çok değişik sahnelere şahit olabiliyorsunuz.

3-Yemekli, Koşmalı ve Bisiklete Binme Yarışı

Yeme Yarışması

Burada katılımcılar ilk başta 15 km’lik parkuru bisikletle tamamlaması gerekir. Daha sonra 5 km’lik parkuru koşarak bitirmesi gerekiyor. En son ise masa da olan yemeği bitirmesi lazım. Tabi çoğu kişi son aşamaya gelmeden pes ediyor. Çok renkli sahnelere şahit olabiliyorsunuz.

2- Sahte At Yarışı

Sahte At Yarışı

Bu yarışma İngiltere de düzenlenmektedir. Burada Peluş da yapılmış atları giyip engelleri aşmaya çalışılıyor. Bu yarışmada çok komik karelere şahit olabilirsiniz. Burada çok güleceğinize garanti veriyorum.

1-Gelin yarışı

Gelin yarışı

Bu yarışma Sırbistan’da düzenlenmektedir. Bu yarışa sadece evliliğe hazırlık yapan kızlar katılıyor. Tabi gelinlik giyip öyle katılmaları gerekir. Neyse ki gelinliğin altında spor ayakkabı giymek serbesttir. 150 metrelik parkuru ilk bitiren gelin adayına birçok ev eşyası ve gelinlik hediye ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz