Ece Sude Kılıç
Ece Sude Kılıç

Merhabalar! 

Ben Ece Sude , doğma büyüme Ankaralıyım. 21 yaşındayım ve 10 yaşımdan beri ailem sayesinde yurt içi ve yurtdışı geziler yapıyorum.18 ülke otuza yakın şehir gezdim.

Ankara’da ikinci sınıf endüstri mühendisliği öğrencisiyim ve tam anlamıyla hayatımı gideceğim,göreceğim diğer ülkeleri ve şehirleri planlayarak geçiriyorum. Benim seyahat anlayışım en uyguna en çok yer gezmek! Planlama konusunda genel olarak hayatımda fazla takıntılı olduğum için attığım her adımı,bindiğim her otobüsü ve uçağı planlamayı çok seviyorum!

Eceyle Gezelim Görelim
Eceyle Gezelim Görelim

Bir şehirdeki her müzeyi, kiliseyi, camiyi veya önemli tarihsel yapıları görmeye ve araştırmaya çalışırım. Aynı zamanda yemek yapmaktan ve yemekten  çok keyif aldığım için gittiğim heryerin yöresel mutfağını tadmaya çalışırım. Gezdiğim yerleri yürüyerek ve araştırarak gezmekten keyif alıyorum, eski usul turistik şehir haritalarını kullanmak  benim için navigasyon kullanmaktan hep daha çok keyif verici olmuştur.

2019 Agustos ayında 14 günlük sırt çantasıyla Balkan Turu macerasına atılmıştım. Yaşadığım,gördüğüm,gezdiğim ve öğrendiğim her şey benim için unutulmaz oldu. Makedonya Üsküp’den başlayan yolculuğum Sırbistan Belgrat’a kadar sürdü ve Balkanlar rotası üzerinde sırt çantamla basmadığım toprak, görmediğim tarih eser ve doğal güzellik kalmadı diyebilirim. Bu yolculuk sırasında yaşadığım en keyifli ve aslında talihsiz bir deneyim ise Üsküp – Ohrid rotasında otobüs ile seyahat ederken otobüsümüzün lastiğinin patlamasıyla beraber Makedonya’nın dağları arasında mahsur kalmamızdı.

Ece Sude Kılıç
Ece Sude Kılıç

Farklı ülkelerden gelen yaşıtım sayılabilecek 20 sırt çantalı turist ile beraber mahsur kalmak, onların seyahat hikayelerini dinlemek ve paylaşmak gerçekten çok keyifliydi! İlk yurtdışı deneyimim 10 yaşımda Paris ile başlamıştı ve şuan gezmek beni bu dünyada en çok heyecanlandıran şey denebilir.Her planladığım rotadan dönerken hava alanında yeni bir rota hesaplamak ve ani kararlarla biriktirilen paralarla uçak bileti almak!

Dünyanın geri kalan şehirlerini keşfetmek için çok heyecanlıyım, aynı zamanda benimle aynı heyecanı paylaşan insanlara ulaşmak , öneri almak ve öneri vermek için kullandığım bir instagram gezi sayfam var. Yazı yazmak konusunda çok tecrübeli ve bilgili olmasam bile hissettiklerimi ve tecrübelerimi aktarmaktan çok keyif almaktayım. Beraber gezip, öğreneceğimiz yeni deneyimlerde buluşmak üzere!

instagram : @eceylegezelimgorelim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz