Lüle Taşı Müzesi Nerede Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Lüle Taşı Müzesi, Eskişehir ilimizde bulunan küçük bir müzedir. Bu müze 2008 yıllında Belediyenin girişimi ile ziyaretçilerine kavuşmuştur.  Fakat müze 1989 yıllından berri varlığı bulunmaktadır.

Eskişehir Lületaşı Müzesi

Eskişehir ilimizin önemli bir turistik yeri olan Kurşunlu Camii ve Külliyesi içerisinde bulunuyor. Eskişehir’in en ufak müzesi olan bu yapı dünyanın ilk ve tek Lüle Taşı Müzesidir. Bu nedenle önemli bir yere sahiptir. Külliye içinde bulunan müze daha çok bir sergi alanıymış hissi uyandırır. Buraya gelip sevdiklerinize hediyelik eşya alacağınız dükkanlarda bulunuyor. Lüle Taşı, 5000 yıldır burada çıkarılıp kullanılmaktadır. Bu taşla harika eserler ortaya koyup sergilenmektedir. Bu eserleri mutlaka görmelisiniz.

Lületaşı Müzesi Nerede?

Lüle Taşı Müzesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı semtinde Kurşunlu Camii Paşa Mahallesi’nde yer almaktadır. Ayrıca Kurşunlu Camii ve Külliyesi içerisinde bulunuyor.

Lületaşı Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Lüle Taşı Müzesi’ne  ulaşmak için kentin otogarından geçen tramvay hattı ile Odunpazarı semt merkezine gidip buradan yaklaşık 10 dakika yürüyerek külliyeye ulaşabilirsiniz.

Lületaşı Müzesi Ziyaret Saatleri

Burayı her gün 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Lületaşı Müzesi Giriş Ücretleri

Müze giriş ücreti bulunmamaktadır. Buraya giriş ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here