Seyyah Nurhayat
Seyyah Nurhayat

Merhaba ben Nurhayat,21 yaşındayım.Gezmeyi, kendine ve sevdiklerine zaman ayırmayı seven ve hayalleri peşinde koşan bir mimar adayıyım. Aslında gezme sevgisi bende çok küçükken başladı çünkü; ailem gezmeyi çok seviyordu. Durum böyle olunca benim gezmeyi sevmem kaçınılmaz bir son oldu J Biraz da özgür ruhlu olmakla taçlandı ; diyorum ya ben hayalleri peşinde koşan bir gezginim…

Nurhayat Tunç
Nurhayat Tunç

Ben sınırların insan beyninde olduğuna inanan biriyim ve benim beynim sınırları kabul etmiyor J Hayal dünyam çok geniş hatta beynimde hoptüs adında bir gezegende yerleşmiş bile olabilirim ya da her gün uzaya yolculuk yapabilirim.

Lise zamanına kadar her tatili değerlendiren ailemle  yurt içinde bir çok ili gezdim . Üniversite hayatı ise beni daha farklı dönüm noktalarıma ulaştırdı vee ilk yurtdışı seyahatim olan Kudüs’e bir arkadaşımla birlikte gittim; hemde ‘kız başınıza nasıl gideceksiniz, oralar güvenli değildir…’ yorumlarına rağmen güzel bir başlangıç yaptık ikimizde.  Bundan sonraki süreçte durmadım tabi ki gezmelere devam ettim; yurt içinde görmediğim illeri gezmeye devam ettim. Ardında bir yurtdışı projesine katıldım ve bu proje sayesinde Portekiz’i görme imkanım oldu. Son olarak 3. Ülkem ise İspanya oldu ve bir bayan arkadaşımla çok güzel anılar biriktirdim.

Hayat Tunç
Hayat Tunç

Gezme planı yapmak genelde insanlar için çok zordur ama benim için bu bir eğlence J Düşünsenize bir yerle ilgili bissürü okuma yapıyorsunuz ve ardında size uygun plan oluşturuyorsunuz ;benim için aslında gezmenin en eğlenceli yanlarından biri bu ve tabi ki yapı taşıda aynı zamanda. Nerede ne yenir,hangi noktalar birbirine yakın,öncelikli görülecek yerler nelerdir…. Bunların hepsi bir yapbozun parçası ve sonunda size çok güzel bir tablo sunuyor;hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar tablosu…

Son olarak cümlemi;kim ne derse desin asla yaşamak istediğiniz hayattan vazgeçmeyin ve her an hayallerinizin peşinden koşun diyerek bitirmek istiyorum.

Gezgin Nurhayat Tunç
Gezgin Nurhayat Tunç

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz