Grand Place Nerede, Nasıl Gidilir?
Grand Place Nerede, Nasıl Gidilir?

Belçika’nın en önemli turistik yeri ve ülkenin simgesi haline gelen Grand Place(Büyük Meydan) ya da orijinal ismi Grote Markt ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Büyük Meydan Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Grand Place Nerede

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Grand Place veya Türkçe adıyla Büyük Meydan, şehrin en önemli simgesidir. Bu meydan Brüksel’in hatta Avrupa’nın en güzel meydanlarından biridir. Meydan, gece ve gündüz farklı bir renge bürünmektedir.

Göz at ;

 1. Belçika’da Gezilecek 10 Yer
 2. Belçika Gezilecek Yerler
 3. Belçika Nerede?
 4. Belçika’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Brüksel Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 6. Brüksel Gezilecek Yerler
 7. Brüksel Gece Hayatı
 8. Brüksel’deki Şirinler Köyü ziyarete açıldı
 9. Grand Place
 10. Menin Gate Memorial Ieper (Ypres)
 11. Anvers Merkez İstasyonu
 12. Tyne Cot Mezarlığı

Meydanı asıl özel kılan ise mimarisi ve meydanda bulunan tarihi yapılardır. Bunun dışında birçok cafe, restoran ve hediyelik eşya satan dükkanlar bulunur. Buraya yolunuz düşerse ilk uğramanız gereken yer burası olmalıdır.

Şehrin adeta kalbi bu meydanda atmaktadır. Birçok idari bina, Belediye Binası ve Brüksel Kenti Müzesini içeren Breadhouse Binası bulunur. Şehrin en önemli turistik yeridir. Bu bina 1998 yıllında Unesco Dünya Miras Listesine alınmıştır.

Grand Place Nasıl Gidilir?

Grand Place, Belçika’nın başkenti Brüksel kent merkezinde bulunur. Buraya ulaşmak için Meydana Centrale, Bourse, De Broukere İstasyonlarından Metro hatlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here