Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Kayseri merkez Melikgazi ilçe sınırında bulunan Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi, 18 Mayıs 1998  yıllında ziyarete açılmıştır.

Güpgüpoğlu Konağı 1417-1419 yılında inşa edilmiştir. Konak haremlik ve selamlık olarak iki bölümden oluşmaktadır. Güpgüpoğlu Konağı 1998 yılından beri Etnografya Müzesi olarak hizmet vermektedir. Konağın haremlik bölümde; sofa, gelin odası, haremlik odası, misafir odası, gelin damat odası ve günlük yaşamın geçtiği odalar bulunmaktadır. Üst atında bulunan odalarda ise; Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait çiniler, cam ve ahşap eserler, sikkeler, bakır ev eşyaları, halılar, kilimler ve el yazmaları gibi etnografik eserler sergilenmektedir. Kayseri’ye yolunuz düşerse mutlaka uğrayıp Kayseri kültürü hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi Nerede?

Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi, Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesinde Tennuri Sokakta yer almaktadır.

Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi Nasıl Gidilir?

Şehir Merkezinde Atatürk Evi Karşısında yer almaktadır. Otogardan kalkan Melikgazi otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi Ziyaret Saatleri

Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi Pazartesi günü dışında haftanın her günü 08:30-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Yaz aylarında bu süre 19:00’a kadar uzatılır.

Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi Giriş Ücreti

Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here