gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

1-ABD

ABD

1 milyon dolarlık şirket kurar veya hükumetçe belirlenen bir bölgede 500 bin dolarlık yatırım yaparsanız süresiz oturma izniniz oluyor. Ve beş yıl Amerika’da bulunursanız vatandaşlık geliyor.

2:İngiltere

İngiltere

Birleşik Krallık’ın vatandaşı olmak istiyorsanız 5 yıl süreyle 1 milyon poundluk yatırım yapmanız gerekiyor.

3-Almanya

Almanya

En kolay vatandaşlık veren Avrupa Ülkesidir. Almanya’da vatandaşlık için minimum yatırım miktarı 250 bin Euro. bunun dışında 30 Alman vatandaşı da kurduğunuz işte istihdam etmeniz gerekir.

4-Avusturya

Avusturya

Avusturya’da vatandaş olmak çok sıkıntılı resmen para dökmeniz lazım. birçok şartlarla birlikte yılda 6-10 milyon euro yatırım yapmanız gerekir. bitti mi hayır. Burada bulunan vakıflara en az 2 milyon bağış yapmanız gerekiyor. bitti mi tabi ki hayır. ülke sınırları içinde yaşıyorsanız %50 gelir vergisi vermeniz lazım. bunun dışında başarılı bir öykünüz veya yeteneğiniz olması gerekir. Yani buraya vatandaş olunmasın diye her engeli koymuşlar.

5-Avustralya

Avustralya

Avustralya para karşılığı ile vatandaşlık veriyor. Ama çok para istiyor. 2012 yıllından berri 4.7 milyon dolar yatırım yaparsanız ve bu yatırımı yaptıktan sonra 4 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde oturabilirsiniz. Tabi daha sonra da vatandaşlık veriliyor.

6-Kanada

Kanada

Ülkeye vatandaş olmanız için üç şart lazım. Öncellikle 800 bin dolar mal varlığınız olacak. bunu resmi belge ile kanıtlayacaksınız. daha sonra buraya 400 bin dolar yatırım yapacaksınız. ve birde üstüne 3 yıl ülkede resmi olarak oturmuş olacaksınız. bu şartları taşıdığınızda hemen kaparsınız vatandaşlığı.

7-İrlanda

İrlanda

Bu ülkede vatandaşlık almanız gereken tek bir şey var o da şu 500 bin dolar yatırım yapmalısınız. fakat bir sıkıntı var. o yatırımı yaptıktan sonra beklemeniz gerekir. ne kadar bekleyelim diyorsanız. onu ben değil İrlanda hükumeti biliyor. ne zaman uygun görürse o zaman bu 5 ay da olur 5 yıl da olur.

8-Singapur

Singapur

Buraya vatandaş olmak için iki tuzlu seçenek sizi bekliyor. bunlardan ilki hesabınızda en az 2 milyon dolar olması gerekir. diğer bir seçenek ise yıllık 160 milyon dolar civarında bir ciroya sahip olmalısınız. yani anlayacağınız baya tuzlu…

9-Belçika

Belçika

Belçika’da 5 yıl sınırsız ve yasal olarak burada ikamet etmişseniz vatandaşlık alma hakkını kazanıyorsunuz. bir de üstüne biraz para vermeniz gerekir. tabi burada yabancılara göre farklılık da gösterebiliyor. bazı ülke vatandaşlarına daha fazla engel çıkarabiliyorlar.

10-İsviçre

İsviçre

Vatandaşlık almanın en zor olduğu ülke olarak biliniyor. burada en az yasal olarak 12 yıl çalışmak şart.

Bonus…

Türkiye

Türkiye

Türkiye’de Ocak 2017 yıllı itibariyle en az 1 milyon dolarlık gayrimenkul satın alan, en az 2 milyon dolar yatırım yapan ya da en az 3 milyon dolarlık mevduat hesabı açan yabancılara Türk vatandaşlığı veriliyor.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz